روسیه از امکان تحویل فناوری های سامانه های پدافند هوایی به ایران خبر داد | اتاق خبر
کد خبر: 318444
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 04:53
ایرنا نوشت: «ایگور کوروتچنکو» رییس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ایران علاقمند به ساخت سامانه های پدافند هوایی با کمک روسیه است.

اتاق خبر - «ایگور کوروتچنکو» رییس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ایران علاقمند به ساخت سامانه های پدافند هوایی با کمک روسیه است و مسکو نیز می تواند در تحویل فناوری های ساخت این سامانه ها با تهران مشارکت کند.

به گزارش ایرنا، کوروتچنکو در گفت وگو با خبرگزاری روسیا سگودنیا، گفت: ایران در وهله اول می خواهد با مشارکت روسیه سامانه های پدافند هوایی پیشرفته بسازد و این موضوع به احتمال زیاد در مذاکرات کنونی سردار حسین دهقان وزیر دفاع ایران با مقام های روس مطرح و بررسی شود.

وی افزود: ایران نمی خواهد فقط خریدار مجموعه های پدافند موشکی باشد، بلکه درصدد است سامانه پدافند هوایی کوتاه، میان و دوربرد را با همکاری و استفاده از فناوری های پیشرفته روسیه بسازد.
رییس مرکز تجارت جهانی تسلیحات روسیه گفت: افزون بر سیستم های پدافند هوایی، ایران همچنین می خواهد جنگنده های سوخو-30 را که متعلق به نسل 4++ جنگنده های روسی است از مسکو خریداری کند.
وی ادامه داد: ایران همچنین علاقمند ایجاد سامانه های ناوبری هوایی است و روسیه می تواند برای این منظور فناوری های پیشرفته را ارائه دهد.
رئیس مرکز تحلیل تجارت جهانی تسلیحاتی روسیه گفت: سفر وزیر دفاع ایران به روسیه با توجه به دو نکته بسیار مهم است. نخست تحریم های ضد ایرانی لغو می شود و امکانات و فرصت های بی نظیری برای ازسرگیری همکاری های فنی -نظامی گسترده تهران و مسکو فراهم می شود.
وی خاطرنشان کرد: تهران آگاه است که خرید سلاح از کشورهای دیگر جز روسیه ریسک های بسیار جدی سیاسی و فنی دارد، زیرا غرب هر زمان که بخواهد می تواند این همکاری ها را متوقف کند و ایران در گذشته چنین مساله ای را تجربه کرده است.
مقام روس گفت: روسیه می تواند به تدریج و با لغو تحریم ها تمام نیازهای ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برآورده کند.
مقام روس همچنین اظهار کرد در جریان دیدارهای سردار دهقان با مقام های روس مسایل منطقه ای و در وهله اول بحران سوریه و مبارزه با گروه تروریستی داعش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که دیروز (دوشنبه) در چارچوب یک سفر رسمی وارد مسکو شد، امروز قرار است با سرگئی شایگو همتای روس خود و دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در امور دفاعی دیدار و گفت و گو کند.
بر اساس اطلاعات روزنامه کامرسانت چاپ مسکو دیدار سردار دهقان با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز برنامه ریزی شده است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید