تلاش عربستان برای سرپوش گذاشتن به خبر جعلی توقیف کشتی ایرانی | اتاق خبر
کد خبر: 319168
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 01:08
ایرنا نوشت: سخنگو و مشاور وزیر دفاع پادشاهی سعودی با سرپوش گذاشتن بر رسوایی خبر منتشره قبلی خود پیرامون ایران هراسی و توقیف کشتی ایرانی گفت: نیروهای ائتلاف یک کشتی متعلق به برنامه کمک رسانی سازمان ملل را که حامل مواد ممنوعه برای یمن بوده توقیف کرده است.

اتاق خبر - در حالی که رسانه های وابسته به ائتلاف عربی علیه یمن به سرکردگی عربستان از چند روز گذشته، با فضاسازی تلاش داشتند با جعل اخبار کذب، جنجال رسانه ای جدیدی را با ادعای توقیف کشتی ایرانی تبلیغات انحرافی علیه جمهوری اسلامی ایران به راه اندازند،لیکن در کمترین مدت ناچار شدند با عقب گرد از ادعاهای واهی خود ، این اکاذیب خود را اصلاح کنند.


در کمتر از دو روز فضاسازی بی پایه و اساس آنها رسوایی به بار آورد و مشخص شد که این کشتی در اجاره سازمان جهانی غذا بوده و علاوه بر کمک های غذایی و دارویی، دستگاه های ارتباطاتی برای کارکنان خود در یمن حمل می کرده است.
القدس العربی گزارش داد که احمد العسیری، سخنگو و مشاور وزیر دفاع پادشاهی سعودی در جهت دفاع از اقدام عربستان در توقیف کشتی اظهار کرد که نیروهای ائتلاف یک کشتی متعلق به برنامه کمک رسانی غذا و داروی سازمان ملل را که حامل مواد ممنوعه برای یمن بوده توقیف و به بندر جازان هدایت کرده اند.
وی افزود: بعضی از کارکنان سازمان غذا و دارو وابسته به سازمان ملل متحد مسئول مواد ممنوعه حمل شده توسط این کشتی هستند و این مواد با بارنامۀ کشتی مطابقت ندارند.
العسیری در عین حال اذعان کرد که این کشتی در چارچوب برنامه کمک های انسان دوستانه به مردم یمن در حرکت بوده و در این رابطه مذاکرات با سازمان ملل متحد در جریان است.
رسانه های وابسته به ائتلاف عربی در اخبار منتشر شده خود، از توقیف یک کشتی باری حامل دستگاه ها و تجهیزات نظامی ارسالی از بندرعباس در مسیر یمن خبر داده بودند.
درحالی که حقیقت امر چیزی دیگر بوده و این کشتی به نام مینبورت سیدار با پرچم جزائر مارشال حامل کمک های دارویی به یمن بوده است.
بر مبنای این اخبار، این کشتی از بندر جیبوتی در مسیر بندر الحدیده (که هم اکنون در کنترل نیروهای انصارالله و ارتش یمن است)، از سوی نیروهای ائتلاف مورد بازرسی قرار گرفته و پس از مشخص شدن این موضوع که حامل تجهیزات نظامی است، به بندر جیزان عربستان هدایت شده است.
بنگاه های رسانه های خبری وابسته به عربستان سعودی بویژه العربیه و شرق الاوسط که در انتشارتبلیغات یکسویه و انتشار اخبار کذب شهرت فراوانی دارند، هر از چندگاهی با فضاسازی خبری علیه کشورمان بر اساس سناریو سازی کذب در صدد روحیه دادن به مزدوران و القای جو تنش در منطقه و ایران هراسی باهدف سرپوش گذاردن به جنایات ضدبشری عربستان و امارات علیه مردم مظلوم یمن می باشند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید