فرود نمایشی ایرباس جدید ۳۵۰ برای اولین بار در مهرآباد‌ | اتاق خبر
کد خبر: 319376
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 15:29
طی هماهنگی ایران‌ایر با کمپانی ایرباس، امروز یک فروند هواپیمای جدید ایرباس ۳۵۰ جهت آشنایی اصحاب رسانه و مردم با این مدل هواپیما، در مهرآباد فرود آمده و به مدت دو ساعت در معرض نمایش قرار داده می‌شود.

طی هماهنگی ایران‌ایر با کمپانی ایرباس، امروز یک فروند هواپیمای جدید ایرباس ۳۵۰ جهت آشنایی اصحاب رسانه و مردم با این مدل هواپیما، در مهرآباد فرود آمده و به مدت دو ساعت در معرض نمایش قرار داده می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس؛  بعدازظهر امروز‌ شنبه اول اسفند‌ماه، یک فروند ایرباس 350 از ایرشو سنگاپور وارد ایران ‌شود.

این هواپیما که حدود ساعت 14 امروز در فرودگاه مهرآباد به زمین می‌نشیند قرار است پس از حدود دو ساعت‌، تهران را به مقصد تولوز فرانسه ترک کند.

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر در این‌باره به فارس گفت: این اقدام با هماهنگی ایران‌ایر و کمپانی ایرباس انجام شده است تا این مدل هواپیما در تهران به نمایش درآید.

شاهرخ نوش‌آبادی ادامه داد: در این راستا هواپیمای مذکور توسط خلبان کمپانی سازنده،‌ وارد کشور شده و در معرض نمایش قرار داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قرار است ایران‌ایر در قرارداد خود با کمپانی ایرباس، 16 فروند از این مدل هواپیما را خریداری کند، گفت: مقرر شده است هواپیماهای مذکور از سال 2021 میلادی به بعد تحویل ایران‌ایر شود.

نوش‌آبادی با اشاره به اینکه برای اولین بار است که هواپیمای جدید ایرباس 350 در مهرآباد فرود می‌آید، اضافه کرد: این هواپیما فقط به صورت نمادین وارد ایران می‌شود و جزو هواپیماهای خریداری شده از سوی ایران ایر نیست.

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر افزود:‌ امروز 2 تن از خلبانان برتر ایران‌ایر، نماینده ایرباس و مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، در این‌باره به سؤالات خبرنگاران پاسخ خواهند داد.

به گزارش فارس ایرباس آ-350 (Airbus A350) جزو هواپیماهای جدید ‌مسافربری جهان محسوب می‌شود؛ این هواپیمای پهن پیکر دو موتوره،‌ برای پروازهای دوربرد و میان‌برد استفاده می‌شود و از سال 2015 میلادی رسماً وارد خط پروازی شده است.

ایرباس 350 در سه مدل با پسوند‌های 800-350، 900-350 و 1000-350 تولید می‌شود که ظرفیت آن‌ها به ترتیب 270، 315 و 387 سرنشین است.

‌برد این هواپیما به طور میانگین 14000 کیلومتر است؛ موتورهای جدید این هواپیما با مصرف سوخت بسیار پایین کار می‌کنند،‌ عرشه پروازی این مدل به صورت هوشمند طراحی شده و پیشرفته‌ترین سیستم‌های ناوبری در آن به‌کار رفته‌اند و همچنین برای هر سیستم، سه پشتیبان در نظر گرفته شده تا هواپیما در شرایط اضطراری دچار مشکل نشود.

آ-350 نخستین هواپیمای ایرباس است که در ساخت بدنه آن به جای آلیاژهای آلومینیوم سبک رایج در صنعت هواپیمایی، از پلیمر تقویت شده با فیبر کربن استفاده شده است.

این هواپیما برای رقابت با هواپیماهای بوئینگ 777 و بوئینگ 787 طراحی شد؛ شرکت هواپیمایی قطر نخستین نمونه تجاری ایرباس آ-350 را دریافت کرده است.

94111

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید