افزایش ۵۰۰هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران در ماه جاری محقق می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 319380
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 15:51
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت، از تحقق افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران در ماه جاری خبر داد و گفت: از این میزان بخش عمده‌ای به اروپا صادر خواهد شد.

اتاق خبر: محسن قمصری اظهار داشت: همان‌طور که قول داده بودیم که در فاصله کوتاهی بعد از تحریم 500 هزار بشکه به صادرات نفت ایران اضافه شود، این تعهد ان‌شاءالله در ماه جاری محقق خواهد شد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس، وی افزود: برای بقیه افزایش صادرات هم مشغول مذاکره هستیم و زمان خواهد برد و امیدواریم در یک فاصله زمانی منطقی محقق شود.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ادامه داد: بخشی از این میزان تولید را مشتریان قدیمی و بخش بیشتری را مشتریان جدیدی از آسیا و اروپا خواهند برد.

قمصری اضافه کرد: در واقع مشتری جدیدی که تا امروز از ایران نفت نبرده باشد نداریم، بلکه این مشتریان اغلب از مشتریانی هستند که قبل از تحریم‌ها از ما نفت می‌بردند و با تحریم واردات نفت را از ما متوقف کرده بودند.

وی تصریح کرد: از 500 هزار بشکه‌ای که به صادرات نفت ایران اضافه می‌شود، بخش اعظم آن به اروپا خواهد رفت.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت، اظهار داشت: به دلیل اینکه آمار صادرات نفت به‌صورت ماهیانه نهایی می‌شود و امکان استخراج آمار متوسط به صورت روزانه، با توجه به نوع محموله‌های نفتی وجود ندارد، هنوز آمار دقیقی از میزان افزایش صادرات نفت را که تاکنون محقق شده است، نمی‌توانیم ارائه کنیم.

وی در پایان گفت: تفاهمنامه‌های مربوط به صادرات نفت به کشورهای آفریقایی ازجمله غنا و امثالهم در مراحل مقدماتی است و زمان می‌برد تا تبدیل به قرارداد نهایی و محموله شود.کد:94109

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید