یورش دادستانهای کره جنوبی به دفتر فولکس واگن | اتاق خبر
کد خبر: 319433
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 06:22
دادستانهای کره جنوبی در راستای تحقیقات درباره پرونده آلایندگی، دفتر محلی فولکس واگن و آئودی در این کشور را تحت بازرسی قرار دادند.

اتاق خبر: فولکس واگن و آئودی در پی اقرار این خودروساز آلمانی به تقلب در تستهای آلایندگی آمریکا و دستکاری خودروهای دیزلی، با سیلی از شکایتهای حقوقی در سراسر جهان روبرو شده اند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ خبرگزاری دولتی یونهاپ گزارش داد بازرسان دفتر دادستان عالی سئول به بازرسی از دفتر و خانه یکی از مقامات ارشد فولکس واگن پرداختند و نامه‌های رد و بدل شده با مقر اصلی این شرکت و اسناد مربوط به گواهی آلایندگی و گواهی خودروها را توقیف کردند.

سخنگوی فولکس واگن در گفت‌وگو با رویترز بازرسی از دفتر کره جنوبی را تایید کرد و بدون اشاره به جزییات بیشتر تنها عنوان کرد این شرکت در تحقیقات همکاری می‌کند.

وزارت محیط زیست کره جنوبی ماه گذشته یک شکایت کیفری علیه واحد کره جنوبی فولکس واگن و آئودی تنظیم و اعلام کرد خودروهای این شرکتها مطابق با استانداردهای آلایندگی نیستند.

تحت قانون محیط زیست کره جنوبی، محکومیت در چنین زمینه ای حداکثر هفت سال زندان و پرداخت 100 میلیون وون (81253 دلار) جریمه به همراه دارد.

فولکس واگن و آئودی در صدر رتبه بندی فروش خودروهای وارداتی در کره جنوبی قرار دارند که دومین بازار بزرگ آسیایی خودروهای دیزلی پس از هند است.

 مکزیک هفته گذشته شرکت فولکس واگن مکزیکو را به دلیل فروش بیش از 45 هزار خودروی مدل 2016 بدون گواهی‌های تایید کننده رعایت استانداردهای آلایندگی 8.9 میلیون دلار جریمه کرد. دفتر دادستان کل برای امور حفظ محیط زیست اعلام کرد مقامات مکزیکی همچنان سرگرم تحقیقات درباره فروش خودروهای فولکس واگن در فاصله سال 2009 تا 2015 هستند که ممکن است در آنها نرم افزار تقلب در تستهای آلایندگی بکار رفته باشد.کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید