امسال 288 شعبه أخذ رأی در همدان تشکیل شده است | اتاق خبر
کد خبر: 319906
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 06:26
فرماندار همدان:
فرماندار همدان گفت: در انتخابات امسال 288 شعبه اختصاصی در همدان تشکیل شده که قریب به 6 هزار نفر در مباحث اجرایی انتخابات دخیل هستند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، علی تعالی عصر امروز در نشست آموزشی توجیهی اعضای شعب أخذ رأی در شهرستان‌ همدان و فامنین در سالن ابن‌سینای همدان با بیان نکاتی در خصوص انتخابات اظهار کرد: در آستانه دو انتخابات حساس مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستیم که هر دو مجلس به لحاظ اثرگذاری در سرنوشت نظام جمهوری اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه در برهه‌ای حساس موضوع انتخابات از اهمیت داخلی و جهانی برخوردار است، افزود: رسانه‌های خارجی از ماه‌ها پیش توجه خود را به این رویداد سیاسی به دلیل اهمیت آن جلب کرده‌اند.

فرماندار همدان ادامه داد: میزان حضور مردم در این انتخابات به وسیله رسانه‌های خارجی رصد می‌شود چراکه انتخابات یکی‌ از مولفه‌های اساسی در هر نظامی است.

وی با اشاره به اینکه اکثر کسانی که در پای صندوق رأی هستند جوانند و با سابقه دموکراسی قبل از انقلاب و انتخابات آشنا نیستند، گفت: قبل از انقلاب همه انتخابات‌ها به صورت فرمایشی برگزار می‌شد و رژیم شاهنشاهی و عوامل خارجی کسی را انتخاب می‌کردند که به نفع آنها فعالیت کند.

تعالی افزود: خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) 22 روز پس از این پیروزی برای برپایی جمهوری اسلامی اعلام رفراندوم کردند و رأی 99.8 درصدی مردم به نظام جمهوری اسلامی را أخذ کردند.

وی با بیان اینکه یکی از فاکتورهای موثر و اساسی نظام اسلامی انتخابات است، تصریح کرد: در روز 7 اسفندماه مردم با حضور خود در پای صندوق‌های رأی‌ یکبار دیگر عظمت و شوکت نظام جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارند.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: وزارت کشور به عنوان مجری اجرای انتخابات از همه اقشار مردم در برگزاری این انتخابات کمک گرفته است اما برگزاری این انتخابات به عنوان یک امانت بزرگی است که مردم در روز 7 اسفندماه با حضور خود در شعب أخذ رأی برای تعیین مقدرات مملکت به انجام وظیفه شرعی خود عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه حفاظت از رأی مردم یکی از وظایف شرعی است، بیان کرد: همه ما به لحاظ قانونی، شرعی و احساس مسئولیت ملی در مباحث اجرایی مسئول هستیم و وظیفه داریم از امانت مردم یعنی رأی هر فرد حفظ و نگهداری کنیم.

تعالی ادامه داد: ما موظفیم در پایان آن فردی را که مردم انتخاب کرده‌اند را بدون هیچ اخلالی بر مسند مسئولیت بنشانیم.

وی در ادامه نکات مهمی را به اعضای شعب أخذ رأی گوشزد کرد و گفت: همه ما 10 تا 12 ساعت کار سخت روز رأی‌گیری را با وجود فضای فیزیکی نامناسب پذیرفته‌ایم لذا باید یک صبر و حوصله ویژه‌ای برای این کار داشته باشیم.

فرماندار همدان ادامه داد: هیچ کس نباید مسئولیت خود را کم ارزش بداند چراکه نوشتن یک کد اشتباه رأی یک فرد را تضعیف می‌کند و کم و زیاد شدن آرای مردم سخت و غیر قابل جبران است.

وی با بیان اینکه همه ما در مدت زمان محدود مسئولیت مشخصی داریم، خاطرنشان کرد: نماینده فرماندار در پای صندوق‌های أخذ رأی مسئولیت اصلی را دارد.

تعالی خطاب به حضار گفت: شما باید تابع نماینده فرماندار باشید و سعی کنید در طول انتخابات هر شبهه و مسئله‌ای را با او در میان بگذارید.

وی با بیان اینکه نماینده فرماندار از عناصر باتجربه انتخاب شده است، بیان کرد: مباحث مهم توجیهی و حقوقی در 4 جلسه برای آنها بازگو شده است و هر چقدر حساسیت و هوشیاری شما در شعبات أخذ رأی بیشتر باشد شعبه کار خود را بهتر انجام می‌دهد.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: در انتخابات امسال 288 شعبه اختصاصی در همدان تشکیل شده که قریب به 6 هزار نفر در مباحث اجرایی انتخابات دخیل هستند.

وی تأکید کرد: در وضعیت فعلی 51 کاندیدای مجلس شورای اسلامی و چهار نامزد مجلس خبرگان رهبری داریم و در هر شعبه دو صندوق مختص به کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری تدارک دیده شده و همه نیروهای حفاظتی برای انتخابات مشخص شده است.

تعالی افزود: امیدواریم با همکاری خوب شما در شعب أخذ رأی بتوانیم یک انتخابات باشکوه و سرافرازانه داشته باشیم و با انتخاب آگاهانه یک مجلس متخصص و متعهد، نمایندگان مردم بتوانند در فراز و نشیب‌ اقتصادی، سیاسی و روابط بین‌الملل پیروزمندانه وارد شوند.

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید