به نیاز مصرف‌کنندگان خودرو توجهی نشد | اتاق خبر
کد خبر: 319997
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 17:47
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تعرفه واردات خودرو بالا است و تثبیت آن به معنای حمایت از خودروسازان و عدم توجه به نیاز مصرف‌کنندگان است.

اتاق خبر: علی خاکساری اظهار کرد: مصرف‌کنندگان از بالا بودن تعرفه واردات خودرو متضرر می‌شوند و از آن سو نیز خودروسازان به دلیل بالا بودن تعرفه واردات انگیزه‌ای برای اصلاح عملکرد خود نخواهند داشت.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان اینکه تثبیت تعرفه واردات خودرو به معنی ادامه تولید خودروهای بی‌کیفیت داخلی با قیمت بالا است، خاطرنشان کرد: بنابراین مانند دو دهه گذشته ایران خودرو و سایپا به صورت انحصاری خودروها را با همان کیفیت و با قیمت‌های بالا عرضه خواهند کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: بنابراین تثبیت تعرفه واردات خودرو در سال‌ آینده به ضرر اقتصاد کلان کشور و مصرف‌کنندگان و به نفع خودروسازان و قطعه‌سازان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با تثبیت و بالا نگاه داشتن تعرفه واردات خودرو، به دلیل ادامه تولید خودروهای بی‌کیفیت و آلاینده همچنان شاهد تصادفات جاده‌ای و آلایندگی محیط زیست خواهیم بود.

 اخیرا اعلام شد که تعرفه واردات خودرو برای سال آینده تثبیت شده و تغییری نسبت به سال جاری نخواهد داشت. تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور 1500 تا 2000 سی‌سی معادل 40 درصد و تعرفه واردات خودروها با حجم موتور 2000 تا 2500 سی‌سی معادل 55 درصد است.

کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید