هزینه 445 میلیون دلاری فراخوان ایربگ | اتاق خبر
کد خبر: 320053
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 22:23
فولکس واگن ممکن است 400 میلیون یورو (445 میلیون دلار) به منظور پوشش هزینه فراخوان خودروهای مجهز به ایربگ‌های معیوب تاکاتا در آمریکا اختصاص دهد.

اتاق خبر: هفته نامه آلمانی "ولت ام سونتاگ" به نقل از منابع آگاه گزارش داد سه خودروساز بزرگ‌ آلمانی اوایل ماه جاری اعلام کردند برای 2.5 میلیون خودرو در آمریکا که به ایربگ‌های تاکاتا مجهز هستند فراخوان دادند. این فراخوان جدید‌ترین فراخوان در بحران ایمنی طولانی مدتی است که مربوط به این قطعه‌ساز ژاپنی است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ فولکس واگن اعلام کرده برای 850 هزار خودرو فراخوان خواهد داد در حالیکه شرکتهای خودروسازی ب ام و و دایملر هر یک برای 840 هزار خودرو فراخوان خواهند داد.

ماه گذشته پس از اینکه یک راننده اهل کالیفرنیای جنوبی بر اثر ترکیدن ایربگ خودروی فورد رنجر 2006 کشته شد، سازمان ملی ایمنی آزادراه آمریکا فولکس واگن و پنج خودروساز دیگر را واداشت برای بیش از پنج میلیون خودروی دیگر فراخوان دهند. این آژانس به نتایج تستی اشاره کرد که نشان داد چهار بادکننده مورد استفاده در مدلهای مختلف منفجر شده اند.

بادکننده‌های تاکاتا از نیترات آمونیوم برای ایجاد انفجار کوچکی که ایربگها را در تصادف باد می‌کند، استفاده می‌کنند. اما تاکاتا اعلام کرده است این ماده شیمیایی در صورت قرار گرفتن در معرض گرمای شدید و رطوبت بالای هوا به مدت طولانی، ممکن است با سرعت زیادی منفجر شده و قوطی فلزی که محل نگهداری این ماده است را تکه تکه کند.

نقص ایمنی ایربگها تاکنون 10 کشته در جهان بر جای گذاشته است که 9 مورد آنها در آمریکا بوده اند و 139 نفر مصدوم شده اند. شرکتهای خودروسازی در آمریکا برای بیش از 24 میلیون خودروی مجهز به این ایربگها که در خطر ترکیدن و پرتاب تکه‌های فلز هستند، فراخوان داده اند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید