مهدی حریری:تولید چای به شیوه کنونی به اقتصاد ملی ضرر می زند | اتاق خبر
کد خبر: 3204
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1390 - 13:47

کاشت محصول چای در اواخر دهۀ قرن گذشته در شمال ایران به خصوص لاهیجان صورت گرفته و امروز 34 هزار هکتار از زمین های گیلان و مازندران را به خود اختصاص داده است بااین وجود به دلیل مشکلات فراروی تولید چای ، در بهترین شرایط ، تولید کنونی پاسخگوی نیاز داخلی نیست و  در سالهای اخیر با کاهش کمی و کیفی چای مواجه شده ایم.

مهدی حریری بزرگترین وارد کننده و صادر کننده چای کشور در گفتگو با اتاق نیوز  به بیان مشکلات موجود در تولید چای پرداخت.

مهدی حریری ابتدا با بیان این که چای داخلی اصالتا از چای های خوب دنیاست ؛اظهار داشت: پرورش ،کاشت و برداشت و انتقال چای  از باغ به کارخانه  طبق استاندارد های بین المللی نیست . از سوی دیگر به دلیل دخالت دولت  و اصرارش به تولید با هر نوع برگی  20 سال است که در زمینه چای دچار ضرر و زیان می شویم.

وی یکی از مسایل مربوط به برداشت چای را چینش برگ ضخیم دانست و گفت:چنانچه  هر 10 روزیک بار چینش انجام شود ؛می توان طی 6 ماه و نیم  18 تا 20 دفعه برگ بچینیم .اما چون برگ ها ضخیم چیده  می شوند ؛قوت درخت گرفته می شود ودر مراحل بعدی برگ خوبی به دست نمی آید. چنانچه برگ ها لطیف چیده شوند حتی تا هفته ایی یک بار هم می توانیم چینش برگ داشته باشیم.

وی با اشاره به این که بیشترین میزان برداشت چای 75 هزار تن در سال 75 بوده است ؛خاطر نشان کرد:در سال های بعد متوسط برداشت چای خشک به 60 هزارتن و درسال های اخیر به 45 هزار تن کاهش یافته است.البته بیشترازاین میزان از توان مزارع ما خارج است. زیرا مزارع در 6 ماه فصل های سرد سال غیر قابل استفاده اند. زیرا  برگ چای در هوای سرد رشد نمی کند و تجدید نمی شود.در کشور ما تنها سه یا چهار دفعه امکان برداشت وجود دارد .اما درکشورهای استوایی  از 36 تا 51 دفعه در سال برداشت دارند.البته همان طور که گفتم عدم استفاده از استاندارد های بین المللی نیز به این امر دامن      می زند.

وی  در این خصوص ادامه داد:چای ایران کمترین میزان آلودگی را دارد و می توان از آن به عنوان  سالم ترین  چای نام برد ؛چنانچه با یک  برنامه ریزی صحیح 5 ساله و استفاده از شیوه های نوین دست به تولید بزنیم ؛قطعا موفقیت درتولید چای را تجربه خواهیم کرد.کشور کنیا خیلی بعد از کشور ما شروع به کاشت چای کرد اما الان یکی از بهترین های چای  در دنیا محسوب می شود.

این صادر کننده چای کشور در مورد این موضوع که گفته می شود؛ذائقه مصرف کننده داخلی تغییر و به چای خارجی عادت کرده است؛تصریح کرد:اصلا این طور نیست و همان طور که گفتم با به روز کردن مراحل چهارگانه تولید ،می توان  چای داخلی را جایگزین چای خارجی کرد. هم اکنون چند کارخانه در کشور فعال اند که  با دولت همکاری ندارند .قیمت چای این کارخانه از 3 تا 7 هزار تومان است .همچنین چای با قیمت نیم دلار به کشور های اروپایی صادر می شود.

مهدی حریری در پاسخ به این سوال که وقتی مصرف کننده داخلی حاضر به خرید چای داخلی نیست ؛چطور آن را به کشورهای دیگر صادر می کنید ؛عنوان کرد:استاندارد آلودگی چای در واحد سطح بین المللی 10 است .از آن جا که آلودگی چای ما بسیار پایین و در برخی مواقع  صفر است ؛بنابر این آن ها معمولا 30 درصد ازچای ایرانی را با چای خودشان مخلوط می کنند تا میزان آلودگی آن به کمتر از 10 و به استاندارد جهانی برسد.

وی ادامه داد: خوشبختانه توانسته ایم چای ایران را به عنوان چایی سالم در بازارهای بین المللی معرفی کنیم  و هم اکنون چای کشور مستقیما به کشورهای اروپای غربی و به طور غیر مستقیم به کشورهایی نظیر فرانسه و اسپانیا صادر می شود.

وی  تولید چای به شیوه کنونی را ضرر به اقتصاد ملی دانست وافزود:معمولا 20 تا 25 درصد چای تولیدی به عنوان ضایعات دور ریخته می شود.

وی درخصوص 200 هزار تن چای معدوم شده درانبار های تهران هم گفت:عمر تولید  بسیاری از چای های معدوم شده کمتر از سه سال بود ؛ اما فاسد شدند.دلیل آن هم به محل نگهداری چای بر می گردد. در یزد می توان  40 سال چای را نگهداری کرد زیرا  رطوبت کمی دارد و میزان بارش سالانه اش 4 سانتی متر است.در تهران هم  چنانچه انبار سالم باشد  رطوبت اولیه چای به 3 درصد می رسد .این در حالی است که حد مجاز رطوبتی که در آن می توان چای را نگهداری کرد ؛ در ایران 7 درصد تعریف شده است.

مهدی حریری ادامه داد:به نظرم بهتر بود چای ها را ابتدا آزمایش کنند و تنها آن بخش هایی که آلوده شده بود را از بین می بردند.

این تاجر و کارشناس چای که برخی از او به عنوان سلطان چای یاد می کنند ؛آماری از سال های دور ارایه دادو گفت: در سال 54 سرانه مصرف چای در روستاها  یک کیلو  و 350 گرم و درشهر ها یک کیلو و  300 گرم بود. اما اکنون مصرف سالانه کشور 100 هزار تن است که از این میزان، متوسط سهم واردات 40 هزار تن بوده  و بقیه  از طریق شهر های مرزی و قاچاق وارد کشور می شود.

انتهای پیام

 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید