لیست انتظارات اتاق بازرگانی‌ها از مجلس دهم در دست تهیه است | اتاق خبر
کد خبر: 321628
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 16:28
محسن جلال‌پور:
محسن جلالپور گفت: از اتاق های بازرگانی استان‌ها خواسته ایم درخواست‌ها و نیازهای استان‌ها را جمع‌بندی کرده و در یکی دو هفته آینده تدوین کنند تا به صورت یک درخواست کشوری برای ارائه به نمایندگان منتخب مردم داشته باشیم.

اتاق خبر - رئیس اتاق بازرگانی ایران در ارزیابی آثار حضور گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه گفت: «تردیدی نیست که حضور پورشور مردم در انتخابات دیروز از جنبه های مختلف سیاسی، بین المللی و اقتصادی و سرمایه اجتماعی برای کشورمان بسیار بسیار حایز اهمیت است و با درایتی که از مسئولان سراغ داریم بدون شک در آینده، بهره برداری های لازم در مناسبات بین المللی و حتی مذاکرات اقتصادی از این حضور و پشتوانه مردمی صورت خواهدگرفت».

محسن جلال‌پور ادامه داد: « ترجمه و نمود حضور کم نظیر مردم در عرصه بین المللی و ابعاد جهانی، اقتدار و برخورداری از عقبه مردمی قدرتمند برای نظام سیاسی حاکم بر ایران است که پیامد آن افزایش  احترام برای عنوان جمهوری اسلامی ایران در دنیا خواهد بود».

وی افزود: « مذاکرات و رفت و آمدهای چند ماه اخیر برای چندمین بار نشان داد آگاهی طرف های مذاکره با دولت و بخش خصوصی کشورمان از میزان حمایت مردم از نظام سیاسی و دولت به شدت بر نوع تعاملات طرف های خارجی در ابعاد و حوزه های مختلف خصوصا حوزه اقتصادی تأثیرگذار است».

رئیس اتاق ایران تأکید کرد: «مسلما در تعاملات بین المللی و مذاکرات اقتصادی مهم است که ما اقتدر سیاسی و اقتدار نظام را همراه خود داشته باشیم و هیچ اتفاقی مانند انتخابات نمی تواند گویای این اقتدار و مشروعیت باشد؛ کشوری که مردم آن در کار جمعی بیشتر شرکت می کنند و حضور جدی دارند بهتر می تواند در چانه زنی ها و مذاکرات نتیجه بگیرد».

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: «مجلسی که از پشتوانه رای بالایی برخوردار باشد هم از اقتدار بیشتری بهره می برد و می تواند در تصمیم گیری های کلان خود با تکیه به رای و اعتماد مردم و پاسخگویی به این عتماد عملکرد بهتری داشته باشد. به همین خاطر هم از ابتدای آغاز فرایند انتخابات این دوره بارها تأکید کردم کسانی که داوطلب حضور در مجلس می شوند مسائل اقتصادی را مد نظر داشته باشند و کسانی هم که به این نامزدها رای می دهند حتما باید مطالبات اقتصادی خود را بعد از اتمام رای گیری و مشخص شدن نتیجه آن از نمایندگان پیگیری کنند».

به گفته وی «از اتاق های بازرگانی استان ها هم خواسته ایم درخواست ها و نیازهای استان ها را جمع بندی کرده و در یکی دو هفته آینده تدوین کنند و به صورت یک درخواست کشوری برای ارائه به نمایندگان منتخب مردم داشته باشیم».

جلال پور افزود:« اتاق بازرگانی ایران هم اطلاعات خوبی در این زمینه جمع آوری کرده و فکر می کنیم که پیش از آغاز مجلس دهم می توانیم نمایندگان منتخب را دعوت کرده و نیازهای اتاق های بازارگانی و فعالان اقتصادی را مطرح کرده و با آنها درمیان بگذاریم. با توجه به اینکه در آغاز به کار مجلس بعدی قدری کار نمایندگان کمتر است می توانیم با مشورت با آنها تصمیمات خوب اقتصادی اتخاذ و نتیجه خوبی از این مشورت ها دریافت کنیم».

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید