مشارکت ۶۷ درصدی زنجانی ها درانتخابات | اتاق خبر
کد خبر: 321678
تاریخ انتشار: 9 اسفند 1394 - 02:32
استاندار زنجان:
استاندار زنجان از مشارکت ۶۷ درصدی مردم این استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبرداد و گفت: این میزان از میانگین ۶۰ درصدی کشوری بیشتر است.

اتاق خبر- استاندار زنجان از مشارکت ۶۷ درصدی مردم این استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبرداد و گفت: این میزان از میانگین ۶۰ درصدی کشوری بیشتر است. 

جمشید انصاری در جمع خبرنگاران در محل ستاد انتخابات استان زنجان با تقدیر از حوزه گسترده و باشکوه مردم استان زنجان در پنجمین دوره انتخابات  مجلس خبرگان رهبری و دهمبین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: مردم در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی در انتخابات هفتم اسفندماه مشارکت خوبی داشتند.

وی با بیان اینکه رسانه ها نقش فعالانه در ایجاد فضای انتخاباتی و اطلاع رسانی در زمینه انتخابات داشتند ادامه داد: تلاش فعالانه رسانه ها و خبرنگاران در  زمینه افزایش مشارکت در انتخابات و اطلاع رسانی قابل تقدیر است.

استاندار زنجان با اشاره به میزان مشارکت واجدین شرایط رای دادن در انتخابات، گفت: در استان زنجان از ۷۷۵هزارو ۱۲۰نفر واجد شرایط ۵۱۶هزارو ۱۸۸نفر یعنی ۶۷ درصد مشارکت داشتند.

انصاری ادامه داد: مشارکت مردم استان زنجان در انتخابات از میانگین کشوری که ۶۰درصد بود بالاتر است.

وی ضمن قدردانی از مردم استان در افریدن حماسه ای دیگر اظهار کرد: حضور پرشور مردم در دو انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی  که لبیکی به ندای رهبر معظم انقلاب است.

استاندار زنجان ادامه داد: هرکجا انقلاب برای تثبیت بنیان های خود نیاز به مشارکت مردم داشته آنان بی دریغ مشارکت خود را عیان کرده اند و یکی از این عرصه ها انتخابات هفتم اسفند بود.

انصاری درخصوص نتایج انتخابات در استان زنجان گفت: شمارش ارا انتخابات  خبرگان رهبری به اتمام رسیده و در مرحله تطبیق آرا است امیدواریم فردا پس از تایید شورای نگهبان اعلام شود.

وی با بیان اینکه نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه زنجان-طارم تا پایان امشب اعلام می شود یادآور شد: مراحل نهایی شمارش ارا و تطبیق در این حوزه روبه اتمام است.

انصاری خاطر نشان کرد: حوزه زنجان طارم گسترده است و واجدین شرایط رای دادن آن ۴۰۵هزار نفر هستند بنابراین شمارش و تطبیق ارا زمان بر است.

استاندار زنجان میزان مشارکت مردم در شهرستان های ایجرود ماهنشان و دهستان قلتوق و بوغدا کندی را ۸۵درصد اعلام کرد و افزود: سید مرتضی خاتمی با کسب بیشترین آرا به عنوان منتخب مردم  این حوزه برگزیده شد.

انصاری مشارکت مردم شهرستان خدابنده را ۷۷درصد اعلام و اظهار کرد:در این شهرستان هیچ یک از نامزدها حد نصاب یک چهارم ارا را کسب نکردند و سید البرز حسینی و احمد بیگدلی با کسب بالاترین ارا ماخوده به دور دوم راه یافتند.

به گفته استاندار زنجان در ابهر خرمدره و سلطانیه نیز با مشارکت ۷۲.۵درصدی مردم  هیچ یک از کاندیداها حد نصاب را کسب نکردند و محمد عزیزی و محمدرضا خانمحمدی خرمی راهی مرحله دوم انتخابات شدند. 

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید