مشارکت ۶۸ درصد دزفولی ها در انتخابات | اتاق خبر
کد خبر: 321997
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 05:49
معاون فرمانداری دزفول خبرداد:
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دزفول گفت: مردم حوزه انتخابیه دزفول با حضور خوب پای صندوق های رای در روز هفتم اسفند، یک مشارکت ۶۸ درصدی را خلق کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، امیر عیسی زاده با بیان اینکه هفتم اسفند در ۲۹۹ شعبه اخذ رای مستقر در مناطق  مختلف شهرستان دزفول رای گیری انجام شد، اظهار کرد: بلافاصله پس از پایان زمان رسمی رای گیری، کار شمارش آرای حوزه های مختلف شهرستان در فرمانداري و با حضور تمام نامزدها آغاز شد.

وی افزود: به طور کلی از ۲۰۳ هزار رای ماخوذه حدود ۲۰۰ هزار و ۳۵۰ رای صحیح در دزفول شمارش شدند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دزفول گفت: از این تعداد، عباس پاپی زاده پالنگان با کسب ۹۶ هزار و ۸۵۲ راي به مدت چهارسال دیگر به عنوان نماینده شهرستان دزفول باقی ماند.

عیسی زاده بابیان اینکه علیرضا صدرا با ۴۶ هزار و ۲۶۰ رای و مهدی رضا درویش زاده با کسب ۲۲ هزار و ۵۶۵ رای در رتبه های دوم و سوم آرای مردمي قرار گرفتند، تصریح کرد: عبدالحسین شاه حسینی با کسب۱۰ هزار و ۷۶۴ رای و خانم رقیه رستمی نیز با کسب ۶ هزار و ۲۰۴ رای چهارم و پنجم شدند، ضمن اینکه سایر نامزدها با کسب آرای کمتر از موارد مذکور در رتبه های پایین تر قرار گرفتند.

وی با اشاره به اينکه بیش از ۳۲۳ هزار نفر از مردم شهرستان دزفول واجد شرکت در این دوره انتخابات بودند، افزود: دراین دوره شاهد مشارکت بیش از ۶۸ درصدی مردم در پای صندوق های رای بودیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دزفول همچنین با بیان اینکه کوچکترین تخلفی در صندوق های رای رخ نداد، گفت: در کنار هر صندوق بالغ بر پنج نماینده از سوی هیئت نظارت وجود داشت، ضمن اینکه هیئت بازرسی نیز نمایندگان خود را مستقر کرده بود.

عیسی زاده ادامه داد: فرمانداری دزفول نیز پنج نماینده را به صورت نامحسوس برای نظارت بر روند رای گیری به پای صندوق های اخذ رای در مناطق مختلف فرستاده بود و شخص فرماندار نیز به صورت حضوری به بازدید از شعبه های اخذ رای می پرداخت، بنابراین هیچ گونه شکایت مبنی بر تخلف شعبه ای را در روز رای گیری انتخابات در دزفول شاهد نبودیم.

وی در ادامه تاخیر فرمانداری دزفول در اعلام نتیجه قطعی انتخابات را انتظار برای تائید نهایی لیست توسط هیئت نظارت عنوان کرد و افزود: هرچند تائید اولیه صورت گرفته اما ما منتظر تائید نهایی تر هستيم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دزفول انتشار شایعه ای در فضای مجازی مبنی بر تقلب در انتخابات دزفول را به شدت تکذیب کرد و یادآور شد: عدم اعلام نهایی لیست به دلیل انتظار برای تائید نهایی شورای نظارت بوده، بنابراین مردم از انتشار این شایعه که فضای شهرستان را متشنج می کند به شدت دوری کنند چرا که انتخابات دزفول در نهایت سلامت برگزار شده و هیچ گونه تقلب یا تخلف خاصی در روند انتخابات وجود نداشته است و قطعا با کسانی که بخواهند این تفکر اشتباه را در فضای مجازي نشر دهند برخورد جدی خواهد شد.

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید