شرکت‌های خارجی باید از بازار بزرگ خودرو ایران استفاده کنند | اتاق خبر
کد خبر: 322182
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 15:17
رئیس انجمن جهانی خودروسازان با بیان این که صنعت خودروی ایران در شرایط جدیدی قرار گرفته است گفت: بازار ایران در آینده بازار بزرگی در صنعت خودرو به شمار آمده و شرکت‌های خارجی باید از این پتانسیل استفاده کنند.

اتاق خبر: کیم یونگ گوئن امروز با حضور در سومین همایش بین المللی صنعت خودرو با اشاره به اینکه امروز صنعت خودروسازی جهان با واقعیت‌ها و چالش‌های مختلفی روبروست، اظهار داشت: فروش خودرو در سال گذشته 89 میلیون دستگاه بوده است که پیش بینی می‌کنیم با توجه به کاهش قیمت نفت در اروپا و آمریکا تقاضا 1.9 درصد افزایش و فروش خودرو به 91 میلیون دستگاه برسد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با بیان اینکه خودروسازان فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی به همراه خودروسازان اروپای شرقی به رونق خوبی دست پیدا کرده‌اند، افزود: در منطقه خاورمیانه 43 میلیون تقاضا در سال گذشته که بیشتر آن خودروهای شاسی بلند بودند بوجود آمده است.

رئیس انجمن جهانی خودروسازان خاطرنشان کرد: امروز علی رغم تمام مشکلات صنعت خودروی ایران در شرایط جدیدی قرار گرفته است و در مسیر مناسب حرکت می‌کند. سال گذشته یک میلیون و 300 هزار دستگاه در این کشور به فروش رسیده است که این موضوع نشان می‌دهد بازار ایران در آینده بازار بزرگی در صنعت خودرو به شمار آمده و شرکت‌های خارجی باید از این پتانسیل استفاده کنند.

کیم یونگ گوئن با بیان اینکه صنعت خودروسازی جهان مجبور است در تولید محصولات خود معیارهای مختلفی را در بخش زیست محطی رعایت کند، تصریح کرد: همین موضوع باعث می‌شود که هزینه‌های تولید افزایش پیدا کند اما در صددیم با توجه به سطح درآمدی مصرف‌کنندگان یک توازن در بازار بوجود آوریم.

وی با اشاره به مشارکت ایران و خودروسازان کره‌ای گفت: ایران شراکت طولانی با خودروسازان کره‌ای داشته است و سال‌هاست که مدل‌های مختلف کیا و سراتو را تولید می‌کند این موضوع از سال 1374 شروع شده که امیدواریم در آینده مشارکت‌ها افزایش پیدا کند.

رئیس انجمن جهانی خودروسازان اضافه کرد: در چارچوب این کنفرانس امیدواریم فرصت مناسبی برای همکاری بیشتر خودروسازان خارجی و داخلی فراهم آید.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید