قد فضانورد آمریکایی از برادر دوقلویش 5 سانتیمتر بلندتر شده است | اتاق خبر
کد خبر: 323401
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 23:04
شروع آزمایش‌های پزشکی اسکات کلی
چند روز از بازگشت اسکات کلی،فضانورد آمریکایی به زمین پس از یک سال اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی می‌گذرد اما او هنوز هم خبرساز است. گزارش‌ها نشان می‌دهد قد اسکات در طول این یک‌سال پنج سانتیمتر از قد برادر دو قلویش بلندتر شده است!

اتاق خبر - خيلي‌ها انتظار داشتند كه قد اسكات كلي در موقع بازگشت به زمين با برادر دوقلويش مارك يكسان باشد اما تست‌هاي پزشكي اوليه نشان مي‌دهد اختلاف قد اين دو برادر پس از يك سال 2 اينچ يا به عبارتي 5.08 سانتيمتر است!

اسكات كلي بامداد چهارشنبه پس از 340 روز اقامت در فضا به زمين رسيد و حالا با رسيدن به هيوستون در كنار خانواده‌اش قرار گرفته است. در پروژه ناسا اسكات و مارك كلي كه دوقلوهاي همسان هستند مورد بررسي پزشكي قرار گرفتند تا تغييرات بدن اسكات پس از يك سال اقامت در فضا مشخص شود. فهميدن اين تغييرات بدني به محققان ناسا كمك مي‌كند تا تاثيرات باقي ماندن طولاني مدت در فضا براي ماموريت‌هاي طولاني از جمله سفر به مريخ را بفهمند. جف ويليامز از فضانوردهاي سابق ناسا اما مي‌گويد بلندي قد اسكات كلي موقتي است. به گفته او اين وضعيت براي فضانوردها به خاطر كشيدگي در فضا طبيعي است و پس از مدتي اقامت روي زمين آنها به قد گذشته خود بازمي‌گردد. دانشمندان انتظار دارند كه از دست دادن كلسيم در استخوان‌هاي اسكات كلي 10 برابر نرخ فردي مشابه روي زمين باشد كه مبتلا به پوكي استخوان است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید