دبکا: عربستان به زودی تروریست‌های سوریه را به موشک‌های ضدهوایی و ضدتانک مجهز می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 323690
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 12:13
برای مقابله با جنگ افزارهای روسی
وبگاه صهیونیستی نوشت: یک مقام ارشد سعودی گفته است که مخالفان دولت سوریه به زودی به موشک‌های سطح به هوا و ضد تانک که منجر به خشم ایران و روسیه می شود، مجهز می‌گردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، وبگاه «دبکا فایل» نزدیک به محافل امنیتی اطلاعاتی رژیم اسرائیل در گزارشی مدعی شد که عربستان سعودی در تلاش برای متوقف کردن حمایت نظامی روسیه از نظام سوریه خود را برای تجهیز شبه نظامیان سوری به موشک‌های ضدتانک و ضد هواپیما آماده می‌کند. 

بر اساس ادعای وبگاه مذکور، «محمد بن سلمان» معاون ولی‌عهد عربستان سعودی تصمیم دارد شورشیان سوری را با موشک‌هایی که می‌توانند تانک‌های «تی- 90» جدید روسیه را که دو هفته قبل به یگان‌های زرهی ارتش سوریه پیوستند، منهدم نماید تجهیز کند.

پنجشنبه گذشته کشتی بزرگ روسی «نووُچرکاسک» آخرین سری از تانک‌های تی 90 و تعدادی پرتاب کننده موشک «MLRS» را در بندر طرتوس سوریه تخلیه کرد. گفته می‌شود دومین کشتی روسیه نیز برای تجهیز زرهی ارتش سوریه و بازسازی یگان‌های نظامی این کشور عازم منطقه است اما این امر برای ریاض در حکم طولانی شدن نامحدود و غیرقابل پذیرش اسد در قدرت است.

دبکا فایل در تحلیلی نوشت: اکثر تحلیلگران غربی و خاورمیانه بر این باورند که ریاض در زمینه تجهیز نظامی شورشیان سوری به موشک در حال بلوف زدن است و آن‌ را شگردی برای جلب نظر واشنگتن و مسکو به ریاض در عرصه سوریه و به حساب آوردن منافع عربستان در سوریه می‌دانند. ریاض در حالت ایده‌آل امیدوار است همکاری آمریکا با ایران در باره امور عراق و همکاری روسیه با ایران در امور سوریه و عراق را درهم شکند.

دبکا فایل البته در خاتمه نوشت که یک مقام بلند پایه سعودی اعلام کرده که تصمیم به تجهیز موشکی شورشیان سوری در مرحله پایانی است.

این مقام سعودی که نامی از آن به میان نیامده گفته است، مخالفان دولت سوریه احتمالا به زودی به موشک‌های سطح به هوا، مجهز می‌گردند؛ اقدامی که می‌تواند موجب خشم ایران و روسیه شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید