پنجمین نشست فوق العاده سران سازمان همکاری های اسلامی با موضوع فلسطین صبح دوشنبه در جاکارتا | اتاق خبر
کد خبر: 323959
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 13:38
پنجمین نشست فوق العاده سران سازمان همکاری های اسلامی با موضوع فلسطین و قدس شریف ساعت 8:30 صبح دوشنبه در جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار می شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، پنجمین نشست فوق العاده سران سازمان همکاری های اسلامی با موضوع فلسطین و قدس شریف قرار است ساعت 8:30 صبح دوشنبه در جاکارتا پایتخت اندونزی آغاز به کار کند.

نشست وزرا و مقامات ارشد کشورهای عضو با حضور محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران یکشنبه در مرکز کنفرانس های جاکارتا برگزار شد و وزیر خارجه ایران ضمن حضور در این اجلاس در حاشیه آن با برخی مقامات شرکت کننده دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر خارجه ایران در ساعات پایانی شنبه شب به منظور شرکت در این نشست و همچنین انجام دیدارهای دوجانبه با مقامات سنگاپور، برونئی، تایلند، نیوزیلند و استرالیا راهی آسیا و اقیانوسیه شد.

در حدود 40 هیأت از کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در نشست روز یکشنبه در جاکارتا حضور داشتند.

قرار است نشست سران با حضور عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و رئیس کنونی سازمان همکاری های اسلامی در این محل برگزار شود.

این نشست با عنوان «اتحاد برای دستیابی به راه‌حل عادلانه و دائمی» در واکنش به وضعیت نگران کننده در فلسطین و قدس که نه تنها مردم فلسطین بلکه همه امت اسلام را تحت تاثیر قرار داده برگزار خواهد شد.

جوکووی رئیس جمهور اندونزی، محمود عباس (ابومازن) رئیس دولت خودگران فسطین و ایاد امین مدنی دبیرکل سازمان همکاری های اسلامی از دیگر سخنرانان مراسم افتتاحیه این نشست خواهند بود و بعد از گرفتن عکس یادگاری، روسای هیأت های شرکت کننده به ایراد سخنرانی می پردازند.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در این نشست به تشریح مواضع جمهوری اسلامی در خصوص فلسطین خواهد پرداخت.

در پایان نشست فردا نیز پیش نویس قطعنامه و بیانیه جاکارتا درباره فلسطین و قدس شریف به تصویب حاضران در نشست خواهد رسید.

ظریف پس از شرکت در این نشست جاکارتا را به مقصد سنگاپور ترک خواهد کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید