دکترین دریایی ایران در اختیار حماس و علیه اسرائیل | اتاق خبر
کد خبر: 323997
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 13:49
یک روزنامه صهیونیستی از توان عملیاتی حماس و کمک ایران در بکارگیری قایق‌های تندرو برای حملات انبوه علیه مواضع اسرائیل خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی نوشت: اسکادران 916 قایق‌های تندروی اسرائیل خود را برای مقابله با حمله قایق‌های تندروی حماس که آن‌ها را شبیه قایق‌های ماهیگیری درآورده است، آماده می‌کند.

 این روزنامه به نقل از مقام ارشد نیروی دریایی اسرائیل نوشت: حماس دستور نحوه آماده کردن قایق‌های تندرو و افزایش چنین قابلیت‌هایی  در نبرد علیه اسرائیل را از ایران دریافت کرده است.

بر این اساس، اسکادران قایق‌های تندروی نیروی دریایی اسرائیل (اسکادران ۹۱۶) در حال تمرین و آماده سازی خود برای نبرد با حماس  بوده و در عین حال نگاهش به تحرکات دریایی باریکه غزه است.

یک مقام نیروی دریایی اسراییل به روزنامه یاد شده گفت: «حماس در حال تقویت بنیه خود در این زمینه است که منجر به  تحمل صدمات زیادی  می‌شود.»

این مقام نظامی اسرائیلی افزود: «حماس در حال بهبود توانایی یگان‌های کماندوها و ایجاد نیروی دریایی است که بسیار قابلیت بیشتری نسبت به قبل دارند. حماس دکترین نبردهای دریایی را از ایران دریافت کرده است و می‌داند چگونه با حملات انبوه به ما نیش بزند. آن‌ها سعی دارند به قایق‌های ما حملات انبوه کنند.»

این مقام نظامی در ادامه گفت: «هدف حماس در هر ستیزی  در آینده وارد آوردن خسارت سنگین در آغاز نبرد و به دست آوردن تصویر از پیروزی است حتی اگر همه مهاجمانش در این پروسه کشته شوند. از دید آن‌ها اگر حمله موفقیت آمیز باشند، آن‌ها پیروزند.»

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید