کشورهمچنان نیازمند واردات فولاد | اتاق خبر
کد خبر: 324689
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 10:20
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت و گو با اتاق خبر تاکید کرد
رسول خلیفه سلطان: به دلیل نبود فناوری ؛کشور نیاز به واردات برخی ورقه های فولادی دارد.

اتاق خبر- دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد در مورد واردات واردات ۱.۴ میلیون تن فولاد در ۱۰ ماه گذشته، این حجم از واردات را طبیعی و در راستای نیاز صنایع فولاد کشور به واردات برخی از محصولات فولادی دانست.
رسول خلیفه سلطان دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت و گو با اتاق خبر با بیان اینکه واردات فولاد به کشور در سال های گذشته نیز وجود داشته است، افزود: این واردات همواره وجود داشته است و باید سطح واردات را با سال های گذشته مقایسه کرد.

خلیفه سلطان با اعلام اینکه واردات این این حجم از فولاد به صورت ورق های فولادی بوده است و تاثیر منفی بر صنعت فولاد کشور ندارد ادامه داد: واردات فولاد بیشتر به صورت ورق های 2 و 3 میلیمتری است که در کشور ساخته نمی شود.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه برخی از وارد کنندگان از تعرفه های گمرکی سواستفاده و اقدام به واردات محصولات فولادی کرده بودند، ادامه داد: این اقدام باعث شده بود که واردات فولاد به کشور افزایش یابد و به همین دلیل ما اقدام به اصلاح تعرفه های گمرکی برای جلوگیری از سو استفاده های احتمالی کردیم.
وی ادامه داد: ما باید با طراحی نظامی برای واردات کشور از ورود بی رویه کالا به کشور جلوگیری کنیم و تنظیم متناسب تعرفه ها نیز در همین راستا باید باشد.
خلیفه سلطان در مورد وضعیت صنعت فولاد کشور در سال جاری گفت: در سالی که گذشت به دلیل رکود حاکم بر اقتصاد کشور و تحولات جهانی صنعت فولاد کشور به شدت آسیب دید. به دلیل اینکه نیاز چین به فولاد کاهش پیدا کرد قیمت جهانی فولاد سیر نزولی به خود گرفت و باعث ضربه به صنعت فولاد بسیاری از کشور ها منجمله ایران گردید.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با اعلام اقدامات دولت در مورد تعرفه های وارداتی گفت: با این حال صنعت فولاد کشور با مشکلات زیادی مواجه شد و بسیاری از کارخانه ها تعطیل یا با کاهش ظرفیت مواجه شدند و در صورتی که دولت به این صنعت کمک کند می توان امیدوار بود که این صنعت دوباره به روزهای خوب خود بازگردد.
خلیفه سلطان درباره پیشبینی خود از وضعیت صنعت فولاد در سال آینده گفت: در صورتی که تعرفه حمایتی وضع شود و قیمت انرژی نیز تا حدودی افزایش داشته باشد می توان رشدی در حدود 7 درصد خواهیم داشت.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید