اقتصاد مقاومتی در صدر کارهای همه مسئولان قرار گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 324703
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394 - 22:00
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید در صدر کارهای همه مسئولین قرار گیرد، گفت: امروز باید رقابت را به سمت استفاده بهینه از توانمندی‌های داخلی و مطالبات مردم سوق دهیم.

اتاق خبر: علی شمخانی صبح امروز در حاشیه کنگره ملی اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه چه اقداماتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی لازم است اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند عزم ملی همه جناحها و اعضای حاکمیت است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: عمده‌ترین سیاست تشویقی برای اقتصاد مقاومتی این است که همه مسئولان و مدیران اقتصاد مقاومتی را در صدر کارهای خود قرار دهند. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی کوچک کردن دولت و واگذاری امور به مردم گفت: برای تصریح در این امر باید نمادسازی کرد و اولویت‌ها را تغییر داد تا بتوانیم باعث ترویج گفتمان موثری در این خصوص باشیم. 

شمخانی ادامه داد: باید مسئولان در مقابل مطالبات مردم پاسخگو باشند، البته این موضوع به این معنی نیست که اهرم و ابزاری باشد که فشار به جناح‌ها و افراد وارد شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه کارآفرینی نیازمند کسب سود است بیان کرد: نباید در تشویق کارآفرینان ملی که به تولید دانش و توسعه کشاورزی می‌پردازند نگرانی داشته باشیم. ما در دوران دفاع مقدس برای ایثارگری رقابت می‌کردیم اما امروز باید رقابت را به سمت تولید بهینه داخلی و پاسخگویی و مطالبات مردم هدایت کنیم.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی تصریح کرد: اگر بتوانیم رقابت را شعار خود قرار دهیم شاید بتوان به کلیه عملکرد اقتصاد مقاومتی کمک کرده و به آن شتاب دهیم و برای این امر روان‌سازی قوانین و تصحیح ساختار یکی از موضوعات و اقدمات باید باشد که آن را پیگیری کنیم.

شمخانی در پاسخ به این سوال که زیباترین آرزوی خودتان از سال 95 چیست، گفت: امیدوارم موضوع هسته‌ای کشور در سال 95 دغدغه همه مسئولین و دغدغه اصلی ملت ایران مانند مسائل معیشتی و اقتصادی باشد و از اختلافات حاشیه‌ای پرهیز کنیم.

وی تحقق ایران مستقل را منوط به داشتن قدرت استقلالی درونزایی عنوان کرد و گفت: این امکان در ایران وجود دارد و می‌توانیم آن را محقق کنیم. البته زیباترین خاطره‌ام در دیدار با مقام معظم رهبری بود که فرمودند دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی انقلابی است و باید انقلابی بماند و از عملکرد ما اظهار رضایت کردند. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: سخت‌ترین خاطره سال 94 یکی نیست و در هر تشییع جنازه شهدای حرم تلخی به مذاق ما اضافه می‌شود. 

شمخانی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اظهار نظر رئیس جمهور درباره ممنوع‌التصویری دولت اصلاحات  پاسخی به خبرنگاران نداد و از  پاسخ دادن به این موضوع صرفنظر کرد. 

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید