فرار برخی عناصر داعش از «هیت» عراق به مرز سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 325680
تاریخ انتشار: 24 اسفند 1394 - 01:30
یک روز پس از آغاز عملیات آزادسازی هیت رخ داد
پیشروی نیروهای عراقی، شماری از عناصر داعش از شهر «هیت» را واداشت به سوی شهرستان مرزی «القائم» در غرب الانبار فرار کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، عناصر داعش در استان «الانبار» همچنان در برابر نیروهای عراق شکست‌های سنگینی را متحمل می‌شوند.

«سعود حرب العبیدی» سخنگوی رسمی هنگ اضطراری 14 رئیس پلیس الانبار تأکید کرد که دهها نفر از سرکرده‌های و عناصر تروریستی داعش از شهرستان «هیت» واقع در غرب این استان به سوی مرزهای سوریه گریخته‌اند.

وی در گفت‌وگو با وبگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد که نیروهای امنیتی عراق به همراه نیروهای عشایر محورهای هیت را محاصره کرده‌اند تا طی ساعات آتی به آن حمله کنند.

العبیدی همچنین خبر داد عناصر فراری داعش راه‌های صعب العبوری را در صحرای غربی الانبار پیموده‌اند تا به ورودی شهرستان «القائم» در غرب الانبار برسند.

ارتش عراق با کمک چند گروه از نیروهای «بسیج مردمی» (الحشد الشعبی) از جمله «تیپ اهل حق» ششنبه (روز گذشته) عملیات آزادسازی هیت را آغاز کردند و موفق شدند منطقه «السفریه» واقع در جنوب «البوطیبان» استان الانبار را در ساعات نخست پاکسازی کنند.

این منطقه در غرب دریاچه الثرثار (شرق الانبار) قرار دارد و ارتش عراق با تسلط بر آن، خود را به هیت نزدیک کند.

در همین راستا، «عماد احمد» فرماندار شهرستان «الرطبه» در استان الانبار امروز اعلام کرد که عناصر تروریستی داعش امروز یکشنبه از این شهر کاملا عقب‌نشینی کرده است.

وی همچنین تأکید کرد که عناصر داعش امروز پس از عقب‌نشینی به سوی القائم در مرز سوریه رفته‌اند.

احمد ضمن درخواست از نیروهای امنیتی برای تسریع در روند بازپسگیری کامل این شهر، تأکید کرد که چنین فرصتی دیگر به دست نمی‌آید.

از طرفی دیگر، رئیس پارلمان عراق با بیان اینکه استان الانبار نیازمند نوعی آشتی ملی است، اعلام کرد که همه مناطق این استان بزودی کاملا از دست داعش آزاد می‌شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید