ثبت دو میلیون تماس با «137» در سال 94 | اتاق خبر
کد خبر: 326661
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1394 - 09:45
در سال 94 بیش از دو میلیون و 40 هزار شهروند با سامانه 137 تماس برقرار کردند که از این تعداد بیش از یک میلیون و 297 هزار پیام ثبت و به عوامل اجرایی ارجاع شد.

اتاق خبر: سعید رحمانی سرپرست سامانه مدیریت شهری 137 شهرداری تهران گفت: از این تعداد تماس بیش از 897 هزار تماس در شش ماهه دوم سال برقرار شده و در همین بازه زمانی بیش از 634 هزار پیام ثبت و به عوامل اجرایی ارجاع داده شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: مناطق 4 با موضوع رفع سدمعبر دستفروشان و مناطق 2و 1 با موضوع آلودگی صوتی ناشی از ساخت و ساز به ترتیب بیشترین سهم پیام ها را در شش ماهه دوم سال 94 داشتند.

رحمانی ادامه داد: بیشترین موضوعاتی که در شش ماه دوم سال از سوی شهروندان با سامانه 137 مطرح شده مربوط به رفع سدمعبر دستفروشان، لکه گیری چاله های معابر و نظافت معابر بوده است.

سرپرست سامانه 137 گفت: در حوزه معاونت‌ها نیز معاونت خدمات شهری با موضوع دستفروشان، معاونت فنی و عمرانی با موضوع لکه‌گیری چاله‌های معابر و معاونت شهرسازی و معماری با موضوع آلودگی صوتی ناشی از ساخت و ساز بیشترین پیام‌ها را نسبت به سایر معاونتها در شش ماهه دوم سال به خود اختصاص داده اند.

رحمانی در خصوص همکاری سامانه 137 با ستاد گردشگری نیز افزود: شهروندان و مسافران نوروزی می توانند از طریق تماس با 137 از برنامه تورها و خدمات گردشگری مطلع شوند.

افزایش تماس‌ها با سامانه 137 در فصل درختکاری

وی از افزایش 30 درصدی تماس ها با سامانه 137 در شروع فصل درختکاری خبر داد و عنوان کرد: ثبت درخواست اینترنتی نهضت درختکاری با ورود به سایت 137 به آدرس http://137.tehran.ir/ امکان پذیر است و استفاده شهروندان از سایر درگاه های ورودی پیام، می تواند در کاهش صف انتظار وتسهیل در ثبت درخواست ها ، تاثیرگذار باشد

سرپرست سامانه 137 با اشاره به امکان درج درخواست‌ها با انتخاب تعداد، نوع و گونه درخت های موردنظر اظهار کرد: در این سایت امکان انتخاب 11 گونه درخت مثمر و غیر مثمر ایجاد شده است که شامل درختان گردو، آلبالو، زیتون، گیلاس، سیب، چنار، توت نرک، توت کاکوزا، اقاقیا، نارون و زبان گنجشک می باشد.

آماده باش نیروهای ستادی و اجرایی سامانه 137 در شب چهارشنبه آخر سال

رحمانی با بیان اینکه عوامل ستادی سامانه مدیریت شهری 137 سازمان بازرسی با برنامه ریزی صورت گرفته عملکرد نواحی 123 گانه را در شب چهارشنبه آخر سال رصد می‌نمایند، گفت: در این طرح به منظور جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در سطح شهر پیام‌ها و درخواست‌های شهروندان با موضوعات زباله خشک، سرشاخه، ضایعات و موادقابل اشتعال احصاء و بطور ویژه و در جهت رسیدگی فوری به نواحی مربوطه ابلاغ می‌گردد.

وی با توجه به موضوعات فوریتی در سامانه 137 بر هماهنگی و تعامل بیشتر این سامانه با سازمان آتش نشانی تاکید کرد و از تجهیز خودروهای 137 به سیستم خاموش کننده حریق در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

کسب جایگاه نخست در چهارمین دوره جشنواره مشکات توسط سامانه 137

رحمانی گفت: در چهارمین دوره جشنواره آموزشی - ترویجی مشکات ، سامانه مدیریت شهری 137 در بین 16 سازمان تخصصی در محور حقوق و تکالیف شهروندی و با موضوعات " 137 پاسخگوی همیشه بیدار شهر " و "من ، مسئولیت شهروندی و 137 " با 253 هزارو 421 اثر ثبت شده در جایگاه اول قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سهم تعداد آثار مرتبط با سامانه 137 به کل آثار جمع آوری شده در مشکات چهارم به بیش از 23 درصد افزایش یافت افزود: این موفقیت ناشی از تلاش‌های سامانه های 137 مناطق 22 گانه و اقدامات صورت گرفته شده در سال‌های متوالی می‌باشد که توانسته حسن اعتماد، رضایت و مشارکت معنادار شهروندان را حاصل نماید.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید