بی‌تاثیر شدن برخی آنتی‌بیوتیک‌های مخصوص عفونت‌های اطفال | اتاق خبر
کد خبر: 327123
تاریخ انتشار: 1 فروردین 1395 - 15:04
کارشناسان هشدار دادند: کودکان قدرت خود را در برابر عفونت‌های معمول از دست داده‌اند چرا که برخی آنتی بیوتیک‌های مصرفی آنان بی‌تاثیر شده‌اند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بررسی‌های جدید نشان می‌دهد، مصرف بیش از حد داروهای آنتی بیوتیک در کودکان عامل مقاومت دارویی به حساب می‌آید.

متخصصان دانشگاه بریستون و کالج سلطنتی لندن اظهار داشتند: مقاومت‌های ضدمیکروبی در میان کودکان مبتلا به عفونت‌های مجاری ادراری ناشی از E.coli در کشورهای ثروتمند بسیار حائز اهمیت است که مصرف آنتی بیوتیک‌های رایج در نیمی از موارد بی‌تاثیر است.

شیوع مقاومت به آنتی بیوتیک‌های تجویزی مرسوم در کودکان مبتلا به این عفونت به خصوص در کشورهای خارج از سازمان توسعه و همکاری اقتصادی بسیار بالاست. در نتیجه مصرف داروهای آنتی بیوتیک به عنوان اولین گزینه درمانی عفونت مجاری ادراری بی‌تاثیر خواهد بود.

به گفته محققان تجویز داروهای آنتی بیوتیک توسط پزشکان عمومی برای کودکان بالاست. مصرف متداول آنتی بیوتیک در مراقبت‌های اولیه به مقاومت میکروبی در کودکان کمک می‌کند و می‌تواند تا شش ماه پس از درمان نیز ادامه داشته باشد.

به گزارش روزنامه گاردین، این یافته حاصل ارزیابی 58 مطالعه است که به بررسی 77 هزار و 783 مورد عفونت مجاری ادراری در 26 کشور از جمله انگلیس پرداخته بودند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید