قرار گرفتن در مسیر ولایت همان احسن الحال است | اتاق خبر
کد خبر: 327628
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1395 - 02:56
عضو مجلس خبرگان رهبری:
آیت الله سید احمد خاتمی با حضور در آستان مقدس خواجه اباصلت(ره) مشهد ضمن بازدید از برنامه های طرح ملی آرامش بهاری گفت: قرار گرفتن در مسیر ولایت همان احسن الحال است.

اتاق خبر- آیت الله سید احمد خاتمی با حضور در آستان مقدس خواجه اباصلت(ره) مشهد ضمن بازدید از برنامه های طرح ملی آرامش بهاری گفت: قرار گرفتن در مسیر ولایت همان احسن الحال است.

آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران همزمان با تعطیلات نوروزی با حضور دراین آستان مقدس ضمن زیارت وبازدید از برنامه های نوروزی این بقعه متبرک گفت: در آغاز سال نو دعایی که همه زمزمه می کنند تغییرحال به احسن الحال است و این امر جزء با حرکت در مسیر ولایت فقیه محقق نمی شود.

وی افزود: قطعا حق و باطلی وجود دارد و راه امامان و ولایت بر حق است، راه ولایت تنها یک عقیده نیست بلکه تجلی آن در همراهی با نائبان خاص و عام امامان هست.
آیت الله خاتمی ادامه داد: ولایت فقیه که مطرح می شود، تداوم این صراط مستقیم است و این احسن الحال هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری در باره سیره خواجه اباصلت(ره) بیان کرد: طبق اسناد عبدالسلام بن صالح هروی متولد سال ۱۶۰ هجری در مدینه بوده و عمر با برکت وی۷۶ سال بوده است. 
وی گفت:خواجه اباصلت خادم افتخاری و نقش خبرنگاری در مجالس امام رضا(ع) را داشته است و حیات سه امام معصوم را درک کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: شیعیان سه ویژگی را برای امامان معصوم قائلند که اهل تسنن حتی آن هایی که به امامان ارادت دارند برایشان چنین خصوصیاتی را قائل نیستند

وی در خصوص اولین ویژگی افزود: معصومیتی که امامان از ابتدای زندگی تا پایان عمر دارند را تنها ما برایشان قائل هستیم که این شامل دو بخش عنایت خداوند و بخشی دیگر محصول توجه خود امامان است.

آیت الله خاتمی علم غیب را یکی دیگر از کلیدهایی دانست که خداوند به امامان خود داده است وبیان کرد: امامان حتی به خطور و ذهن انسان ها واقف هستند.

وی سومین ویژگی را ولایت تکوینی ائمه اطهار علیهم السلام عنوان کرد که در این زمینه خاطراتی از خواجه اباصلت(ره) در خصوص امام رضا(ع) برجای مانده است.

این مدرس حوزه علمیه گفت: زنده شدن نقاشی دو شیر روی پرده و دریدن حمید بن مهران جادوگر شیاد مأمون از خاطراتی است که نقل شده و هم اکنون به چاپ رسیده است.وی درادامه با اشاره به برنامه های طرح آرامش بهاری سازمان اوقاف ؛از اجرای این طرح در بقاع متبرک امامزادگان که موجب ترویج فرهنگ اهل بیت است قدردانی کرد. 

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید