همکاری های کنسولی ایران و روسیه بررسی شد | اتاق خبر
کد خبر: 327855
تاریخ انتشار: 7 فروردین 1395 - 04:17
در دیدار مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با یوگنی ایوانف مدیرکل کنسولی وزارت خارجه فدراسیون روسیه ، همکاری های کنسولی و امور اتباع دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

اتاق خبر - دراین دیدار آقای ایوانف مدیرکل کنسولی وزارت خارجه روسیه امضای سند تسهیل تردد اتباع جمهوری اسلامی ایران و روسیه در سال گذشته را نقطه عطفی در همکاری های دو کشور برای آسان کردن ارتباطات مردمی به ویژه تجار و فعالان اقتصادی دانست و از اجرایی شدن مفاد آن ابراز خرسندی کرد.

آقای ایوانف گستردگی تبادل هیات های تجاری بین ایران و روسیه طی چند ماه گذشته را مورد اشاره قرار داد و از ایفای نقش بخش های کنسولی وزارت خارجه دو کشور دراین زمینه ابراز رضایت نمود. وی با اعلام آمادگی نسبت به تسهیل هرچه بیشتر تبادل گردشگران دو کشور، تداوم رایزنی های دوجانبه به منظور نیل به راهکار مناسب دراین خصوص را خواستار شد.

آقای مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز روابط ایران و روسیه در دو سال گذشته را از حیث تبادل هیات ها و توافقات صورت گرفته بی نظیر دانست و با اشاره به 7 مرتبه دیدار روسای جمهوری دو کشور طی این مدت و سفر متقابل سران ایران و روسیه در سال 94 ، چشم انداز روابط و همکاری های ایران و روسیه را بسیار امیدوارکننده توصیف کرد.

سفیر کشورمان همکاری های کنسولی بین وزارت خارجه های ایران و روسیه را نیز رو به رشد و قابل توجه ذکر کرد و سند همکاری دو کشور در این زمینه که سال گذشته به امضاء رسید را مبنای خوبی برای تداوم و گسترش تسهیلات کنسولی به ویژه در جهت افزایش تبادل گردشگران دو کشور دانست و با اشاره به ظرفیت های گسترده ایران و روسیه برای توسعه همکاری های گردشگری، ابراز امیدواری نمود تسهیلات کنسولی دراین خصوص هرچه بیشتر تقویت گردد.

آقای سنایی با تاکید بر ضرورت ایجاد فضای مناسب برای مسافران و اتباع دو کشور، برخی مشکلات و معطلی های تعدای از شهروندانی ایرانی در فرودگاههای مسکو طی چند ماه گذشته را یادآوری نمود و خواستار اتخاذ تدابیر لازم توسط مقامات ذیربط فدراسیون روسیه دراین زمینه شد.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید