اصلاح صنعت خودرو با اقتصاد مقاومتی | اتاق خبر
کد خبر: 327968
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 01:17
رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: خودروسازان باید با اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی فرایندهای تولید خود را اصلاح کرده و کیفیت محصولاتشان را افزایش دهند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا محمد جعفری  اظهار کرد: مقام معظم رهبری به درستی شاخص‌هایی چون زنده کردن تولید داخل، احیای بخش‌های اقتصادی، دانش بنیان شدن و انتقال فن‌آوری را از رئوس اقتصاد مقاومتی اعلام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه صنعت خودرو فاقد برخی از الزامات مربوط به اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال تکنولوژی تولید برخی خودروهای داخلی قدیمی است بنابراین خودروسازان باید با انتقال تکنولوژی نسبت به احیای این صنعت اقدام کنند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: نکته مهم این است که با ادامه تولید خودروهای قدیمی و بعضا بی‌کیفیت فعلی نمی‌توان اقتصاد مقاومتی را در صنعت خودرو محقق کرد.

وی افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در صنعت خودرو، قطعه‌سازان نیز باید به همراه خودروسازان خطوط تولید خود را به‌روز کرده و نسبت به انتقال تکنولوژی برای تولید قطعات با کیفیت اقدام کنند.

جعفری با بیان اینکه با تحقق اقتصاد مقاومتی رضایت مصرف‌کنندگان نیز از کیفیت خودروهای داخلی جلب خواهد شد، تصریح کرد:‌ در آن صورت مطمئنا شاهد کاهش واردات خودرو و استقبال مصرف‌کنندگان از خودروهای داخلی خواهیم بود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید