ارز‌مرجع‌به‌فولاد‌نرسید،‌ولی‌صادرات‌متوقف‌شد | اتاق خبر
کد خبر: 32831
تاریخ انتشار: 17 آبان 1391 - 12:12

 

 

از مسئولان وزارت صنعت می‌خواهیم، تا همان طور که صنعت فولاد به وعده خود برای تولید 17 میلیون تن عمل کرد، آنها نیز در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی از ما نظرخواهی کنند.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از فارس نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه اسناد اعتباری با ارز مرجع گشایش شده به واردات منتهی نشده است، گفت: دولت به بهانه استفاده از ارز مرجع، صادرات برخی از کالاها را ممنوع کرده است.

حمیدرضا طاهری‌زاده در یک نشست خبری اظهار داشت: از مسئولان وزارت صنعت می‌خواهیم، تا همان طور که صنعت فولاد به وعده خود برای تولید 17 میلیون تن عمل کرد، آنها نیز در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی از ما نظرخواهی کنند.

وی با اشاره به روند کند اجرای طرح‌های دولتی فولاد، گفت: دولت برای اجرای هر کدام از 8 طرح فولادی برآورد 200 میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری را داشت و در مجموع برای 7 طرح فولادی که هنوز به بخش خصوصی واگذار نشده‌اند، 1400 میلیارد تومان سرمایه مورد نیاز است.

طاهری‌زاده تأکید کرد: در صورت راه‌اندازی این طرح‌ها نیازی به واردات شمش فولاد و ارز‌بری نخواهیم داشت.

وی با اشاره به رشد 73 درصدی صادرات تیرآهن طی نیمه اول سال جاری، گفت: در این مدت صادرات میلگرد 27 درصد، ورق فولادی 55 درصد و برخی اقلام فولادی تا 100 درصد افزایش یافته است.

به گفته طاهری‌زاده، صادرات محصولات فولادی به طور متوسط  58 درصد رشد داشته است.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن فولاد افزود: هم اکنون که صادرات متوقف شده است، باید به این فکر کرد که آمار صادرات فولاد ظرف ماه‌های آتی به صفر می‌رسد، در حالی که یکی از هدف‌گذاری‌های وزارت صنعت ارتقاء صادرات غیرنفتی کشور و ارزآوری بوده است.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن فولاد اظهار داشت: اسنادی که با ارز 1226 تومانی خریداری شده، هم اکنون در بانکها باقی مانده است و به خاطر نداشتن ارز مرجع هیچ یک به واردات منتهی نشد، این در شرایطی است که دولت به بهانه استفاده از ارز مرجع، صادرات برخی از کالاها را ممنوع کرد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید