دو اولویت صنعت خودرو در سال جدید | اتاق خبر
کد خبر: 328321
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 19:02
عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: خودروسازان در سال جدید دو موضوع فعال‌سازی مراکز طراحی خودرو و تولید مشترک با خودروسازان خارجی را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا شهرام آزادی  اظهار کرد: در سال جدید باید سرمایه‌گذاری مناسبی در مراکز طراحی خودروسازان داخلی صورت گرفته و منابع انسانی آنها تقویت شود.

وی با بیان اینکه باید ارتباطات استراتژیک بین مراکز طراحی خودروسازان داخلی و مراکز طراحی خودرو در اروپا مجددا برقرار شود، خاطرنشان کرد: ‌در زمان تحریم این ارتباطات قطع شده بود با این حال با لغو تحریم‌ها این کار باید صورت گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: همچنین در سال جدید خودروسازان داخلی باید به تولید مشترک با خودروسازان مطرح جهانی به‌ویژه خودروسازان اروپایی بپردازند.

وی افزود: این محصولات باید با برند اصلی تولید شده و البته در کنار آن انتقال تکنولوژی در زمینه ساخت قطعات و مونتاژ خودرو در داخل کشور صورت گیرد.

آزادی با بیان اینکه هر دو این اقدامات باید در کنار هم و به طور همزمان صورت گیرد، تصریح کرد: فعال‌سازی مراکز طراحی داخلی باعث توسعه خودروهای تولید داخل خواهد شد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید