کشته شدن ۱۲ نظامی بر اثر سقوط بالگرد در الجزایر | اتاق خبر
کد خبر: 328326
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 19:36
منابع خبری از سقوط یک فروند بالگرد حامل نظامیان الجزایری خبر دادند که بر اثر آن، ۱۲ نفر از آنها جان باخته و دو نفر هم زخمی شدند.

 

به گزارش اتاق خبر و به نقل از العهد، وزارت دفاع الجزایر از کشته شدن 12 نظامی و زخمی شدن دو نفر دیگر در پی سقوط یک فروند بالگرد در جنوب این کشور خبر داد.

وزارت دفاع الجزایر دلیل سقوط این بالگرد را که از نوع "أم آی-171" و متعلق به نیروی هوایی این کشور است، نقص فنی اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، این بالگرد در حال انجام یک مأموریت شناسایی در نزدیکی "رقان" در منطقه "ادرار" در فاصله 1400 کیلومتری جنوب پایتخت الجزایر سقوط کرده است.

«احمد قاید صلاح» معاون وزیر دفاع الجزایر خواستار تشکیل فوری یک کمیته تحقیق برای بررسی دلایل این سانحه هوایی شده است.

صلاح دو هفته قبل از افزایش سطح آماده باش امنیتی در مرزهای این کشور در راستای اقدامات پیشگیرانه با توجه تحولات احتمالی در منطقه به ویژه بعد از حوادث تروریستی شهر بن قردان تونس که داعش آن را بر عهده گرفته است، خبر داد.

وی افزود: آنچه منطقه ما در حال حاضر شاهد آن است بی سابقه است و پیامدهای وخیمی برای امنیت و ثبات کشورهای منطقه دارد. حوادث منطقه ایجاب می‌کند که ما در ارتش ملی هوشیاری بیشتری داشته باشیم تا الجزایر از گزند دشمنان در امان باشد.

اخیرا حضور نظامیان الجزایری در مرزهای این کشور افزایش یافته است و پرواز هواپیماهای بدون سرنشین و شناسایی برای پیشگیری از نفوذ احتمالی گروههای تروریستی به خاک این کشور به دلیل فقدان امنیت در مرزهای شرقی و جنوب شرقی گسترده تر شده است.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید