تنها مردم سوریه می‌توانند درباره آینده کشورشان تصمیم بگیرند | اتاق خبر
کد خبر: 328462
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 08:37
روحانی درگفت‌وگوی تلفنی با پوتین:
روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری روسیه روز دوشنبه در تماس تلفنی درباره مهم‌ترین مسایل منطقه‌ای و بین المللی، گفت‌‌وگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت الاسلام حسن روحانی، با تشکر از تماس «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه، هماهنگی، همفکری و همراهی روسیه و ایران در روند تثبیت پایه های صلح و آرامش در سوریه را ضروری خواند و با اشاره به مواضع اصولی کشورمان تصریح کرد: تنها مردم سوریه می توانند درباره سوریه و آینده نظام سیاسی این کشور تصمیم بگیرند.

رییس جمهور کشورمان همچنین بر ضرورت تداوم آتش بس در سوریه تاکید کرد و اظهارداشت: همزمان با آتش بس ،‌مذاکرات سیاسی باید شتاب بگیرد و توجه شود که این آتش بس و مذاکرات سیاسی ، نباید در روند مبارزه بی امان با تروریست ها و گروههای تروریستی در سوریه خلل ایجاد کند.

رییس جمهور با ابراز خرسندی از تحولات نظامی اخیر و آزادسازی شهر تاریخی تدمر که بیانگر تقویت توانمندی ارتش و مردم سوریه است، افزود: کنترل مرزها و جلوگیری از انتقال تسلیحات و عناصر تروریستی به داخل سوریه و ممانعت از پیوستن تروریست ها به جمع مذاکره کنندگان تحت عنوان معارضین، ضرورتی غیرقابل انکار است.

در این گفت‌و‌گو روحانی با اشاره به روابط رو به رشد تهران - مسکو اظهارداشت که جمهوری اسلامی ایران از گسترش بیش از پیش روابط با فدراسیون روسیه استقبال می کند.

رییس جمهور روسیه نیز در این گفت وگو با تشریح آخرین رایزنی های مسکو - واشنگتن در موضوع سوریه گفت: همه تلاش ها بر حل و فصل مسالمت آمیز تحولات سوریه متمرکز شده و مسکو در این عرصه کاملا با ایران هماهنگ است.

آقای «ولادیمیر پوتین» همچنین بر ضرورت کنترل بیش از پیش مرزهای سوریه برای جلوگیری از ورود تسلیحات و عناصر تروریستی تاکید کرد و افزود: نباید به تروریست ها اجازه داد به جمع معارضان در میدان و در گفت و گوهای سیاسی بپیوندند.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه روابط فی مابین اظهارداشت که روسیه خواهان گسترش هر چه بیشتر روابط با جمهوری اسلامی ایران است و در این زمینه هیچ محدودیتی قائل نیست.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید