کره شمالی آمادگی دارد که آمریکا را هدف حمله هسته‌ای پیشگیرانه قرار دهد | اتاق خبر
کد خبر: 328500
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 12:26
وزیر خارجه کره شمالی ضمن انتقاد از رزمایش آمریکا در منطقه گفت که کشورش آمادگی دارد آمریکا را هدف حمله هسته‌ای پیش گیرانه قرار دهد.

به گزارش اتاق خبر، کره شمالی از رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی در منطقه انتقاد کرد و اقدامات اینچنینی را زمینه‌ساز درگیر کردن شبه‌جزیره کره در آستانه جنگ دانست.

«ری سو یونگ» وزیر خارجه کره شمالی در گفت‌وگو با خبرگزاری «تاس» این اقدامات را تنش‌آفرین دانست و گفت: «کره شمالی آمادگی دارد که آمریکا را هدف حمله هسته‌ای پیشگیرانه قرار دهد.» وی در عین حال گفت که آمریکا در شبه‌ جزیره کره جنگ‌افروزی می‌کند.

زی با انتقاد از رزمایش بزرگ آمریکا در منطقه که در این رزمایش از ده‌ها هزار سرباز و تسلیحات هسته‌ای استفاده می‌شود، گفت: «آمریکا تمامی اقدامات برای تجاوز نظامی را در منطقه گردآوری کرده است و در حال تدارک حمله پیشگیرانه است. سیاست آمریکا برای تغییر توازن در آسیا بخشی از راهبرد این کشور است و یکی از این موارد هم حمله به کره شمالی است.این کشور نمی‌تواند تماشاگر تهدید‌های آمریکا باشد.»

آمریکا در واکنش به سخنان وزیر خارجه کره شمالی از این کشور خواسته است تا از ایجاد تنش دست بردارد و به جای آن تمرکز خود را بر اجرای تعهدات خود به جامعه جهانی متمرکز کند.

منبع: فارس

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید