محسن چاوشی در سال جدید با دو آلبوم رسمی می‌آید | اتاق خبر
کد خبر: 328922
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1395 - 08:38
محسن چاوشی که سال گذشته با خواندن چند قطعه برای سریال ˝شهرزاد˝ سر‌و‌صدای فراوانی بر پا کرد، در سال 95 دو آلبوم رسمی روانه بازار موسیقی خواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر، "امیر بی‌گزند" با 12 قطعه نام جدیدترین آلبوم چاوشی است که مراحل تولید آن از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و هم‌اکنون ساخت قطعات موسیقی آن به پایان رسیده است. 

این مجموعه هشتمین آلبوم رسمی محسن چاوشی خواهد بود که به دو بخشِ اشعار کلاسیک و ترانه‌های امروزی تقسیم می‌شود. در بخش اشعار کلاسیک، محسن چاوشی اشعاری از مولانا و سعدی خوانده و در قسمت ترانه‌های امروزی نیز ترانه‌هایی از حسین صفا، علی‌اکبر یاغی تبار و پدرام پاریزی در این مجموعه گنجانده شده است. تمام قطعه‌های آلبوم از ساخته‌های محسن چاوشی است و همچنین چاوشی، بهروز صفاریان، کوشان حداد، فرشاد حسامی، عادل روح‌نواز و بابک نقوی تنظیم‌کننده‌های این آلبوم هستند در حالی که وظیفه میکس و مسترینگ هر قطعه نیز بر عهده تنظیم‌کننده آن قطعه است.

در حالی که علاقه‌مندان به چاوشی منتظر بودند آلبوم جدید هنرمند محبوبشان را در زمستان سال گذشته بشنوند، پخش آلبوم امیر بی‌گزند به بهار سال 95 موکول شد. علت به تعویق افتادن آلبوم جدید چاوشی، مناسبت‌های مختلف در پایان سال جاری، تغییرات مستمر در قطعات آلبوم به علت وسواس چاوشی نسبت به تنظیم، میکس و مسترینگ و همچنین همکاری او با سریال "شهرزاد" عنوان شده است.

سریال "شهرزاد" نام جدیدترین سریال حسن فتحی است که از انتشار قسمت‌های مختلف آن از اوایل پاییز آغاز شده و هم‌اکنون به قسمت‌های پاییزی آن نزدیک می‌شود. محسن چاوشی 8 قطعه برای این سریال خوانده که تاکنون 67 قطعه آن با نام‌های همخواب، به رسم یادگار، کجایی، شهرزاد و افسار منتشر شده و پس از ایام نوروز نیز دو قطعه دیگر با نام‌های "خداحافظی تلخ" و "دیوونه" از چاوشی در این سریال پخش خواهد شد.

محمد امامی تهیه‌کننده سریال "شهرزاد" قصد دارد که سال آینده و پس از پایان پخش تمامی 28 قسمت، قطعات چاوشی برای این سریال را به عنوان یک آلبوم رسمی و مستقل منتشر کند. بنابراین به احتمال فراوان در سال ۹۵، دو آلبوم رسمی از محسن چاوشی در بازار موسیقی کشور خواهد بود.

محسن چاوشی تا به حال ۷ آلبوم رسمی در بازار موسیقی کشور منتشر کرده است. اولین آلبوم او با نام "یه شاخه نیلوفر"، آخرین آلبوم موسیقی پاپ است که میزان فروش لوح فشرده و کاست‌های آن از مرز یک میلیون نسخه گذشت.

آخرین آلبوم منتشر شده چاوشی نیز "پاروی بی‌قایق" است که در سال ۱۳۹۳ منتشر شد و مورد استقبال بسیاری از مخاطبان و منتقدین موسیقی قرار گرفت.

با این وجود، چاوشی "امیر بی‌گزند" را کامل‌ترین آلبوم خود می‌داند و معتقد است که جواب همه چیز را در این آلبوم گفته است. چاوشی با انتشار دمویی چند ثانیه‌ای از یکی از قطعات ریتمیک آلبوم به نام "متصل"، مخاطبان خود را به وجد آورده و حالا آن‌ها بیش از هر زمان دیگری منتظر شنیدن جدیدترین هنرنمایی خواننده محبوبشان هستند. "امیر بی‌گزند"، "پریشان"، "شاه ‌مقصود"، "چنگیز" و "آخرین اتوبوس" نام برخی دیگر از قطعات آلبوم جدید چاوشی است.

منبع:هنر انلاين
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید