تهران قطعنامه ای را نقض نکرده است | اتاق خبر
کد خبر: 329035
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 13:40
مقام روس: با تحریم ایران مخالفیم
معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشورش مخالف تحریم ایران است زیرا تهران با آزمایش موشکی هیچ قطعنامه ای را نقض نکرده است.

اتاق خبر - گنادی گاتیلوف روز چهارشنبه به ایتارتاس گفت: تحریم ایران را غیرقابل قبول می دانیم. به هیچ وجه نباید موضوع اعمال تحریم علیه ایران را مطرح کرد.


معاون وزیر امورخارجه روسیه با بیان این که مسکو موضع خود را در مخالفت با تحریم ایران بطور صریح به شورای امنیت اعلام کرده است، اظهار داشت: ایران هیچ یک از قطعنامه های شورای امنیت را نقض نکرده است.
وی ادامه داد: هیچ گونه ممنوعیتی در مورد آزمایش موشک هایی که ایران انجام داده وجود ندارد. در قطعنامه های شورای امنیت و سایر تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل چنین ممنوعیتی وجود ندارد.
مقام های روس بارها با تحریم ایران بخاطر آزمایش های موشکی در هفته های اخیر مخالفت کرده و این خواسته را غیرقابل قبول خوانده اند.
«میخائیل اولیانوف» (Mikhail Ulyanov) رئیس بخش کنترل و منع گسترش سلاح های هسته ای وزارت امورخارجه روسیه نیز امروز (چهارشنبه) در این باره اعلام کرد: آزمایش موشکی ایران، نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل نیست.
آمریکا و برخی از کشورهای غربی در روزهای گذشته با طرح ادعاها و بهانه های مختلف از آزمایش های موشکی جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده اند.
ویتالی چورکین سفیر روسیه در سازمان ملل 24 اسفند ماه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: روسیه مخالف اعمال تحریم های تازه بر ایران برسر آزمایش های اخیر موشک بالستیک این کشور است.
نماینده روسیه در سازمان ملل روز 25 اسفند هم در جلسه شورای امنیت برای بررسی آزمایش های موشکی اخیر جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد که از دیدگاه روسیه، آزمایش های موشکی ایران ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست.
این جلسه با ناکامی امریکا که برای جلب حمایت اعضای شورای امنیت به منظور تحریم ایران تلاش می کرد پایان یافت و «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل پس از پایان جلسه شورای امنیت وعده داد که واشنگتن به تلاش خود برای اقدام شورای امنیت در پاسخ به آزمایش های موشکی ایران ادامه خواهد داد و همچنین روسیه را متهم کرد که برای پاسخ ندادن به «نقض قطعنامه سازمان ملل توسط ایران» دنبال دلیل می گردد.

ایرنا 

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید