کشته شدن 11 غیر نظامی یمنی در حملات هوایی عربستان | اتاق خبر
کد خبر: 329123
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 23:13
در پی حملات هوایی امروز (پنجشنبه) عربستان به مناطق مسکونی در استان تعز 11 غیرنظامی یمنی کشته شدند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، منابع محلی گزارش دادند که جنگنده های عربستان با هدف قرار دادن یک خودرو در منطقه «اخلود» در شهرستان «مقینیه» در استان تعز 11 غیر نظامی را کشته و شماری را زخمی کردند.
همچنین جنگنده های عربستان منطقه «حنه» در شهرستان «الوازعیه» این استان را هدف قرار دادند که در این حملات خسارت های سنگینی به منازل مسکونی و جاده ها وارد شد.
براساس این گزارش جنگنده های عربستانی یک مجتمع مسکونی متعلق به کارمندان اداره برق را در شهرستان «المخا» هدف قرار دادند که در جریان آن منازل و خودروهای شهروندان آسیب جدی دیدند.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرده تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
براثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان شهید و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید