بازدید ۵۰۰هزارنفر از اماکن گردشگری استان مرکزی | اتاق خبر
کد خبر: 329232
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1395 - 19:24
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی خبر داد:
دبیرستادخدمات سفر استان مرکزی از اقامت۳۳۳هزار مسافر نوروزی در این استان طی روزهای۲۷اسفند۹۴ تا ۱۲فروردین۹۵خبردادوگفت: طی این مدت۴۹۶هزارنفر از جاذبه های گردشگری استان مرکزی بازدید کردند.

اتاق خبر- دبیرستادخدمات سفر استان مرکزی از اقامت۳۳۳هزار مسافر نوروزی در این استان طی روزهای۲۷اسفند۹۴ تا ۱۲فروردین۹۵خبردادوگفت: طی این مدت۴۹۶هزارنفر از جاذبه های گردشگری استان مرکزی بازدید کردند.

سید محمد حسینی اظهار داشت: طی روزهای ۲۷ اسفندماه۹۴ تا ۱۲فروردین ماه سال جاری تعداد  ۳۳۳هزار مسافر نوروزی در استان مرکزی اقامت یافتند که از این تعداد مسافران نوروزی، ۹۰هزار نفر در مراکز اقامتی، هتل ها و مهمان پذیرها اقامت داشتند.

وی افزود: همچنین طی این مدت حدود ۵۱ هزار نفر در مدارس استان و اقامت گاه های مربوط به دستگاه ها و ادارات و ۱۹۳هزار مسافر نوروزی نیز در کمپ های موقت، چادرهای مسافرتی و پارک ها اقامت گزیدند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بیان داشت: طی روزهای ۲۷ اسفندماه۹۴ تا ۱۲فروردین ماه ۹۵، بیش از ۴۹۶هزار مسافر نوروزی از مراکز تاریخی، فرهنگی، موزه ها و جاذبه های گردشگری طبیعی استان مرکزی بازدید کردند.

حسینی گفت: طی مدت ذکر شده بیش از ۱۳۲بازدید نظارتی از سوی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از مراکز اقامتی مسافران در سطح استان، مراکز پذیرایی بین راهی و مراکز اسکان موقت انجام شد که منجر به یک مورد تذکر، یک مورد تشویق و چهار مورد اخطار کتبی به مراکز اقامتی به علت عدم رعایت نرخ نامه ها و ضوابط مصوب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: از ابتدای نوروز ۹۵ تاکنون، اماکن تاریخی و فرهنگی بیت امام خمینی(ره)، سنگ نگاره های تیمره و قلعه سالار محتشم خمین، مجموعه تاریخی ذلف آباد فراهان، آتشکده آتش کوه محلات، جاذبه های طبیعی سرچشمه و باغ های گل محلات، غاز نخجیر، سراب های شازند و طبیعت تفرش بیشترین گردشگر را در استان مرکزی به خود جذب کرده اند.

حسینی خاطرنشان ساخت: اجرای تورهای استان گردی و طبیعت گردی و راهنمایی مسافران و گردشگران توسط تشکل های گردشگری، از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی طی ایام نوروز۹۵ بود.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید