فعالیت محدود فرودگاه بروکسل از یکشنبه | اتاق خبر
کد خبر: 329529
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 00:38
«آرنورد فیست» مدیر اجرایی فرودگاه بروکسل اعلام کرد که این فرودگاه از روز یکشنبه با گذشت 12 روز از منهدم شدن پایانه خروجی آن در حمله های تروریستی گروه داعش، به صورت محدود و با پذیرش 3 پرواز در روز بازگشایی خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، فیست روز شنبه در یک نشست خبری گفت: فرودگاه بروکسل از بامداد یکشنبه به صورت محدود فعالیت خود را ازسرخواهد گرفت.
وی از سرگیری خدمات دهی در این فرودگاه را نشانه از امیدواری دانست که نشانگر تمایل و قدرت بلژیک برای پیروز شدن بر این مشکل و تسلیم نشدن است.
مقام های امنیتی بلژیک پس از یافتن ارتباط میان انفجارهای سوم فروردین بروکسل و انفجارهای آبان سال گذشته در پاریس، اکنون کشورهای اروپایی کوشش می کنند بر پیش بینی ها و تدابیر امنیتی خود بویژه در مرزها بیفزایند.
حمله های تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) سال گذشته در 7 نقطه پاریس، 130 کشته و بیش از 350 زخمی برجای گذاشت.
همچنین حمله های تروریستی سه شنبه 3 فروردین در پایانه های فرودگاه و متروی بروکسل بیش از 30 قربانی گرفت.
فیست سه شنبه هفته گذشته گفته بود: فرودگاه بروکسل برای اینکه به روند فعالیت عادی پیش از وقوع حمله های انتحاری هفته گذشته بازگردد، به ماه ها زمان نیاز خواهد داشت.
فیست در آن هنگام احتمال داده بود که فعالیت های بسیار محدود فرودگاه بروکسل از روز چهارشنبه از سرگرفته شود.
ماموران این فرودگاه امروز (سه شنبه) تاسیسات موقت بازرسی را برای سنجش آمادگی به منظور ازسرگیری برخی پروازها و بررسی کافی بودن تعمیرات و اقدامات تازه امنیتی پس از حملات 22 مارس (سوم فروردین) آزمایش کردند.
بروکسل یک مرکز عمده اروپایی به شمار می رود که پروازهایی به مقاصدی در سراسر جهان دارد.
به گفته فیست، حتی اگر ازسرگیری ارائه برخی خدمات ممکن باشد، معادل حدود 20 درصد وضع عادی خواهد بود که به معنی پذیرش و رسیدگی به حدود 800 تا یک هزار مسافر در ساعت خواهد بود.
فیست افزود: برای بازگشت کامل فرودگاه بروکسل به وضع عادی باید چند ماه صبر کنیم.
2 تروریست انتحاری سه شنبه هفته گذشته خود را در سالن خروج فرودگاه بروکسل منفجر کردند و یک مهاجم دیگر اندک زمانی بعد به ایستگاه متروی بروکسل حمله کرد که در نتیجه بیش از 30 تن در شدیدترین حمله تروریستی در بلژیک جان خود را از دست دادند.
شرکت های هواپیمایی به منظور ادامه دستکم برخی خدمات، فعالیت های خود را به فرودگاه های منطقه ای یا حتی کشورهای همسایه مانند هلند و آلمان انتقال دادند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید