نوسازی صنایع معدنی از اولویت های استان مرکزی | اتاق خبر
کد خبر: 329711
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 16:50
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نوسازی صنایع معدنی و واحدهای فرآوری سنگ را یکی از اولویت های کاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در راستای ایجاد شرایط تحقق منویات رهبری در حوزه اقتصاد برشمرد.

به گزارش اتاق خبر،حاجی پور در مراسم تودیع و معارفه رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات با برشمردن پتانسیل های شهرستان و اشاره به شهرت گل و گیاه، سنگ و ماهیان زینتی شهرستان در منطقه و دنیا و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و شعار امسال گفت: تعامل، همراهی و تقویت بخش خصوصی از ضروریات تحقق اقتصاد مقاومتی است. "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" با شعار و بنر زدن و عکس گرفتن محقق نمی شود، اقدام و عمل باید با کار عملیاتی تحقق یابد تا به سرانجام رسیده و اقتصاد مقاومتی محقق شود."اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" با شعار و بنر زدن و عکس گرفتن محقق نمی شود. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: باید شرایط را جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری فراهم کنیم و رییس جدید اداره محلات باید شرایط را جهت تسهیل و رفع موانع تولید واحدهای صنعتی با همکاری فرماندار و انجمن های صنفی و تشکل های خصوصی شهرستان فراهم کند. در مجموع در سال جدید ابتدا بحث پیگیری رفع موانع تولید واحدهای تولیدی و معدنی مد نظر خواهد بود و برنامه دیگر سازمان صنعت معدن و تجارت استان در سال 95 بحث طرح های نیمه تمامی که با وقفه مواجه شده است و دیگری استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در استان و شهرستان به نحو احسن است.

وی در ادامه افزود: بر روی کاغذ حدود 70 درصد واحدهای صنعتی و تولیدی استان دارای پروانه هستند، که در واقع اینچنین نیست و عارضه یابی که در استان مرکزی در سال گذشته اجرا شد نشان داد که از 63 درصد واحدهای فعال دارای پروانه بهره برداری 60 درصد با زیر 40 درصد ظرفیت خود در حال فعالیت هستند.

حاجی پور گفت: در این ارزیابی 1600 واحد مورد مطالعه قرار گرفت، از این تعداد حدود 930 واحد دارای فعالیت بودند و 60 درصد از این تعداد زیر 40 درصد فعالیت داشتند.

وی با بیان اینکه باید علت رکود واحدها بررسی شود، افزود: باید با توجه به قول مساعد استاندار موانع موجود همراه با راهکار و برنامه ریزی برطرف شده و گام هایی جهت تسهیل قوانین و مقرراتی که در استان قابل پیگیری است، برداشته شود.

حاجی پور نوسازی صنایع معدنی و واحدهای فرآوری سنگ را یکی دیگر از اولویت های کاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برشمرد و گفت: اقدامات مربوط به اینکار قبل از سال جدید انجام و استارت آن زده شده و با وزارتخانه هماهنگی های لازم به عمل آمده و تعاملات لازم انجام شده است. امید است که بتوانیم در سال جدید جواز تاسیس واحدهای نوسازی شده را صادر کرده و این واحدها براساس جوازهای تاسیس بتوانند از تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده استفاده مطلوب کنند و از سرمایه ثابت جهت تامین منابع مالی بهره مند شوند .

وی بخش خصوصی را بازوان توانمند بخش دولتی دانست و افزود: فرصت های شغلی در استان و مخصوصا شهرستان محلات با توجه به پتانسیل های بالا باید مورد توجه قرار گیرد. باید تعامل و همراهی ویژه ای در این خصوص با بخش خصوصی برقرار شود.

به گفته وی، انجمن های صنعتی خوب و موثری در مجموعه شهرستان محلات با توجه به ویژگی های این شهرستان وجود دارد که باید از این پتانسیل به نحو احسن جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای اقدام و عمل در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده شایسته ای صورت گیرد و امسال سال رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار باشد .

به گزارش ایسنا، مراسم تودیع و معارفه رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات در دفتر فرماندار شهرستان و با حضور حاجی پور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و معاونان وی، جمعی از فعالان عرصه اقتصادی و تشکل های صنفی شهرستان محلات برگزار شد. در این جلسه از زحمات 33 ساله حسن سلیمی تقدیر و رضا ملکی به عنوان رییس جدید این اداره معرفی شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید