رویکرد مردم در انتخابات حمایت از دولت برای گذر از گردنه پساتحریم بود | اتاق خبر
کد خبر: 330093
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 19:15
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رویکرد مردم در انتخابات مجلس دهم را همراهی و حمایت از دولت برای گذر شایسته از گردنه حساس پساتحریم عنوان کرد.

اتاق خبر: مهدی دواتگری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس، اظهار کرد: تقارن برگزاری انتخابات مجلس و اجرایی شدن برجام در شرایط خاص بین‌المللی حاکم بر فضای کشور با ورود تجار، صنعتگران و فعالان اقتصادی کشورهای توسعه یافته و تمایل آنها برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه علی‌الخصوص رونق‌بخشی به اقتصاد و کاهش بیکاری نیازمند برقراری چارچوب علمی و کارشناسانه‌ای است که توسعه پایه‌های اقتصاد مقاومتی را در پی داشته باشد.

وی اظهار کرد: برخوردهای ساده انگارانه با موضوعات بین‌المللی و اقتصادی موجب وارد شدن خسارات سنگینی به کشور شد و بدیهی است ابعاد خسارات سیاسی و اقتصادی وارده به مرور زمان آن روشن‌تر خواهد شد. خسارات وارده به کشور از محل اعمال تحریم‌های بین‌المللی علاوه بر میلیاردها دلار اموال بلوکه شده و افزایش قابل توجه هزینه‌های انتقال پول و تجارت به کشور، شکل‌گیری کاسبان تحریم و تولد مفسدان اقتصادی از قبیل بابک زنجانی را به دنبال داشته است.

نماینده مردم مراغه در مجلس با اشاره به نام‌گذاری سال 95 به نام «اقتصاد مقاومت، اقدام و عمل»، خاطرنشان کرد: نقش مدیریت کلان اقتصادی در سال جاری از اهمیت فراوانی برخوردار خواهد بود که نیازمند همراهی مجلس و دولت است.

وی حمله نظامی ارمنستان به منطقه قره‌باغ و اشغال آن را محکوم دانست و یادآور شد: این امر موجب بی‌ثباتی منطقه می‌شود. ضمن اینکه در راستای اصل 152 قانون اساسی دفاع از حقوق ملت مسلمان آذربایجان را وظیفه دولت جمهوری اسلامی ایران می‌دانم و در راستای قطعنامه‌های 853، 879 و 884 شورای امنیت سازمان ملل خروج ارمنستان از قره‌باغ و عمل نمودن به قطعنامه‌ها را خواستاریم.

دواتگری با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم، تصریح کرد: آنچه در جریان کارزار انتخاباتی مجلس دهم اتفاق افتاد همراهی و حمایت از دولت برای گذر شایسته از گردنه حساس پساتحریم و اختصاص عادلانه از دستاوردهای آن برای مناطق مختلف کشور است. اعتدال در سطح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری تضمین کننده منافع ملت ایران با محوریت منافع ملی و مبتنی بر خرد جمعی بوده و به ایجاد توازن‌های ساختاری در عرصه‌های مختلف یاری می‌رساند.

وی ادامه داد: واقعیت این است که مردم ما مشکلات معیشتی دارند، جوانان مشکل اشتغال و مسکن دارند و خانواده‌ها گرفتار آسیب‌های اجتماعی ناشی از کمبودها هستند و این نیازمند عزمی ملی برای کاستن از آلام و رنج‌های ملت است.

نماینده مردم مراغه در مجلس با اشاره به سوابق تاریخی شهر مراغه، خاطرنشان کرد: در آستانه برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس مردم نجیب و غیور مراغه خواستار عدم دخالت سازماندهی شده برخی نهادها هستند.

وی با تأکید بر لزوم در نظر گرفتن ظرفیت‌های شهر مراغه در جریان بررسی بودجه 95، اضافه کرد: انتظار می‌رود دولت و مجلس با هماهنگی یکدیگر در مسیر عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

دواتگری یادآور شد: برای افزایش منزلت فرهنگیان فرهیخته و هماهنگی آموزشی در کشور پیشنهاد ادغام وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم را داریم.

این نماینده مجلس همچنین خواستار افزایش تعداد نمایندگان مراغه به دو نفر شد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید