تامین بهینه منابع سلامت، بهترین سرمایه گذاری برای کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 330139
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 21:55
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان گفت: تامین و تزریق بهینه منابع در حوزه سلامت، بهترین سرمایه گذاری برای کشور و بهره مندی مطلوب مردم از حق سلامت است.

اتاق خبر: دکتر محمد جواد کبیر در نخستین جلسه شورای مدیران سازمان در سال جاری اظهار داشت: لازم است در زمینه اقتصاد مقاومتی برای اثربخشی، بهره وری، کارایی و بهینه سازی نظام ارائه خدمت، منابع پایدار در حوزه سلامت به طور جدی مد نظر قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: تامین و تزریق بهینه منابع در حوزه سلامت، بهترین سرمایه گذاری برای کشور و بهره مندی مطلوب مردم از حق سلامت است.

کبیر با اشاره به لزوم ارتقاء سطح بهره مندی و برخورداری مردم از خدمات سلامت افزود: لازم است فضای همراهی و همگرایی در جامعه به نحوی فراهم شود تا مردم از حقوق سلامت خود بهره مند شوند. 

وی با تاکید بر این که مردم ولی نعمت ما هستند، اضافه کرد: اگر بخواهیم نظام سلامت کارکرد مناسبی داشته باشد باید دارای یک ساختار کاملا مشخص و روشن باشند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان خاطرنشان کرد: تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تجمیع سازمان های بیمه گر پایه در یک وزارتخانه و همچنین قانون ساختار نظام ارجاع و رفاه اجتماعی مترقی ترین قوانینی بود که در حوزه رفاه اجتماعی تحقق یافت.

وی، ساماندهی نظام سلامت در کشور را یکی از اصلاحات حیاتی برای ارتقاء سطح زندگی افراد و بهره مندی از حقوق سلامت آنان عنوان کرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید