حزب دموكرات در ميان آمريكايي ها از حمايت بيشتري برخوردار است | اتاق خبر
کد خبر: 330265
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 06:27
گالوپ:
موسسه پژوهشي گالوپ اعلام كرد، شمار آمريكايي هايي كه خود را دموكرات و يا متمايل به حزب دموكرات آمريكا مي دانند رو به افزايش است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، موسسه پژوهشي گالوپ با انتشار نتايج يك نظر سنجي كه در فاصله اول تا سي ويكم ماه مارس (11 اسفند تا 12 فروردين) انجام شده، نوشته است: درحالي كه در پاييز سال گذشته مردم آمريكا به يك اندازه از هر دو حزب حاكم در اين كشور حمايت مي كردند در نظرسنجي تازه، شمار طرفداران حزب دموكرات افزايش محسوسي يافته و 6 درصد از حاميان حزب جمهوريخواه بيشتر شده است.

گالوپ اين تحول را يكي از دست آورد هاي مهم 'باراك اوباما' رييس جمهور آمريكا در دور دوم رياست جمهوري خود توصيف كرده و نوشته است كه درحال حاضر درمقابل 40 درصد حمايت از حزب جمهوريخواه آمريكا شمارحاميان حزب دموكرات به 46 در صد رسيده است.

اين موسسه يادآور شده است حزب دموكرات آمريكا در دوران رياست جمهوري اوباما تاكنون سه بار از نظر محبوبيت در ميان مردم اين كشور با اختلاف هفت درصد بر حزب رقيب خود پيشي گرفته است كه نخستين بار در ژاويه سال 2013 يعني آغاز دومين دوره رياست جمهوري اوباما، دومين بار در ماه اكتبر سال 2013 و بار سوم در آوريل سال 2015 و مطرح شدن هيلاري كلينتون به عنوان نامزد محبوب طرفداران اين حزب بوده است.

'فرانك نيوپورت' پژوهشگر ارشد و سرپرست گالوپ، دليل اين تفاوت را افت و خيز ها و فراز و نشيب هايي دانسته كه در جريان رقابت هاي بي سابقه انتخاباتي آمريكا و دلزدگي مردم اين كشور از سخنان و رويكرد هاي جنجال برانگيز نامزد هاي جمهوريخواه و به خصوص دانالد ترامپ نامزد پيشرو اين حزب به وجود آمده است..

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید