هشدار ارمنستان نسبت به تبدیل درگیری‌های قره‌باغ به جنگ تمام عیار | اتاق خبر
کد خبر: 330427
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 15:42
ایسنا نوشت: رییس جمهوری ارمنستان نسبت به تبدیل درگیری‌ها و خشونت‌ها در منطقه ناگورنو-قره باغ به یک جنگ تمام عیار هشدار داد.

اتاق خبر -  به نقل از خبرگزاری رویترز، سرژ سرکیسیان، رییس جمهور ارمنستان در دیدار با سفرای خارجی در ایروان گفت: تداوم درگیری‌ها در منطقه ناگورنو-قره باغ می‌تواند به یک جنگ تمام عیار و غیرمنتظره در منطقه بدل شود.

با وجود درخواست های جامعه بین الملل و میانجی گران خارجی برای توقف درگیری‌ها،‌ دو کشور هنوز به تبادل آتش و درگیری در منطقه می پردازند.

بازگشت به درگیری و تنش در منطقه می‌تواند باعث بی ثباتی در آن شود و ترکیه و روسیه را نیز که اولی متحد باکو و دومی متحد ایروان است را به تنش و درگیری بکشاند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در تماسی تلفنی با جان کری، وزیر امور خارجه امریکا و فرانک والتر اشتاین‌مایر، همتای آلمانی‌اش بر ضرورت آتش‌بس فوری میان دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان تاکید کرد.

در همین حال، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز اعلام کرده که خواهان پایان درگیری‌ها در منطقه است اما ارمنستان هنوز به تیراندازی ادامه می‌دهد.

دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان اوایل دهه 90 میلادی بر سر به دست گرفتن کنترل ناگورنو -قره باغ وارد جنگ شدند که هزاران کشته برجای گذاشت و صدها هزار تن از دو کشور بی خانمان شدند.

این جنگ در 1994 پایان یافت اما خشونت‌های گاه و بیگاه در طول این چند سال ادامه داشته است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید