Performancing Metrics

انقلاب اسلامی ودیعه و امانت الهی است | اتاق خبر
کد خبر: 331219
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 21:35
سنندج - فرمانده عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان گفت: انقلاب اسلامی ایران ودیعه و امانت الهی است که باید با حرکت در مسیر شهدا و اهداف آنان از این نظام و ارزشی دینی و معنوی آن دفاع کنیم.

اتاق خبر:امیر ابوالفضل برزگری ظهر امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: امروز به برکت همین نظام و خون شهدا ایران یکی از امن ترین کشورهای منطقه است.

وی افزود: به برکت از جان گذشتگی های رزمندگان اسلام و نیروهای مسلح امروز شاهد توسعه انقلاب و اسلام در دیگر کشورهای غیر اسلامی هستیم.

فرمانده عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان با اشاره به نقش ارتش در پیروزی انقلاب و تداوم انقلاب اسلامی بیان کرد: ارتش شکوه و عظمت دین و بسترساز تحقق امور کشور است و امنیت و رفاه مردم جز با حضور گسترده نیروهای مسلح در صحنه فراهم نمی شود.

برزگری با اشاره به این مطلب که این استان هزار شهید پیشمرگ مسلمان را تقدیم آرمان ها و ارزش های انقلاب کرده است، یادآور شد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ و امنیت کشور و پایداری انقلاب اسلامی بیش از ۴۹ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرد که سه هزار و ۳۵۴ نفر آنها متعلق به لشکر ۲۸ پیاده کردستان است.

وی ادامه داد: امروز ارتش با اتکا به قدرت پروردگار توانسته با تلاش کارکنان شجاع و ولایت‌ مدار به بالاترین مدارج پیشرفت و خود کفایی از دشمنان برسد و این نشان از بر حق بودن انقلاب است.

فرمانده عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۲۹ فروردین روز تجلی اقتدار ارتش است و این روز یکی از ماندگارترین و پرمعناترین روزها در تاریخ انقلاب اسلامی است.

برزگری اظهار داشت: در این روز با شکوه بخشی از ده‌ها طرح خودکفایی ارتش همانند سامانه‌ پدافند هوایی، هواپیمای بدون سرنشین، سیستم پدافند غیرعامل، دستیابی به دشمن در زیر آب و غیره در سراسر کشور به نمایش در می‌ آید تا هم وطنان احساس بالندگی پیدا کنند و دشمنان شاهد عظمت و اقتدار نظام باشند.

وی افزود: ۲۹ فروردین ماه امسال مراسم سان و رژه در شهرستان‌ های سنندج، سقز، بانه و مریوان در استان همزمان با سراسر کشور برگزار می شود و بخشی از دستاوردها، اقتدار تجهیزاتی و نیروی انسانی در این روز به معرض دید عموم مردم استان در می آِید.

فرمانده عملیاتی لشکر ۲۸ کردستان بیان کرد:  ۲۱ تا ۲۹ اسفند ماه در استان برنامه ‌های روز ارتش برگزار می شود و از روز شنبه با برگزاری یادواره شهید صیاد شیرازی در صحن قدیم مسجد جامع سنندج آغاز و با برگزاری مراسم باشکوه سان و رژه در شهرها سنندج، سقز، مریوان و بانه به پایان می ‌رسد.

برزگری یادآور شد: همچنین برگزاری محافل انس با قرآن، همایش پیاده رویی، مسابقات ورزشی، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه، ایراد سخنرانی در مدارس، دیدار با خانواده شهدا و عطر افشانی مزار شهدا از دیگر برنامه های این هفته مبارک است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: دنیا امروز وارد یک فاز جدید از تهدیدات شده که نیروی زمینی متناسب با آن تغییراتی را در خود ایجاد کرده و توانایی مقابله با هر نوع تهدیدی را در هر نقطه این آب و خاک دارد.

فرمانده عملیاتی لشکر ۲۸ کردستان اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران متناسب با تهدیدات دشمنان تاکتیک‌های خود را آماده و با تجربه‌ای که از مقابله با دشمنان در هشت سال دفاع مقدس و بهره‌ گیری از نیروی انسانی متدین، توانمند و چابک دارد به دشمن اجازه کوچکترین تحرک را نمی دهد.

برزگری افزود: سازماندهی و تجهیز همه یگان ‌ها به صورت واکنش سریع در استان خوشبختانه صورت گرفته و یکی از یگان‌ها نیز با همین عنوان واکنش سریع نام ‌گذاری و در هر نقطه ‌ای که نیاز باشد آمادگی مقابله با تهدیدات را داریم.

وی در پایان سخنان خود به فعالیت های حوزه عقیدتی و سیاسی ارتش اشاره کرد و گفت: برگزاری ۶۰ کلاس قرآنی در سطح لشکر، برگزاری کلاس‌ های احکام، اندیشه سیاسی، آگاه ‌سازی امنیتی و غیره با حوزه اساتید مجرب و توانمند از جمله این فعالیت ها است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید