احداث کارخانه تسلا در نیروگاه هسته ای | اتاق خبر
کد خبر: 331236
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 23:29
رویال در جلسه روز سه شنبه گفت ، که ایلان ماسک برای ساخت کارخانه در فرانسه یا آلمان در حال کنکاش کردن است که “من به او گفتم،” یک محل برای شما، فسن هایم است “و او نه نگفت . “

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ، وزیر انرژی فرانسه در روزهای آینده با مدیران شرکت تسلا در مورد طرح پیشنهادی احداث کارخانه تسلا در نیروگاه هسته ای فسن هایم دیدار خواهد کرد .

نیروگاه هسته ای فسن هایم ( Fessenheim )

نیروگاه هسته ای فسن هایم ( Fessenheim )

فسن هایم ( Fessenheim ) نیروگاه هسته ای، واقع در منطقه آلزاس در نزدیکی مرز آلمان، قدیمی ترین تاسیسات هسته ای فرانسه است که چند سالی است فعالان محیط زیست به علت عمر بالای نیروگاه هسته ای فسن هایم نابودی آن راخواستار هستند.

سگولن رویال وزیر انرژی و محیط زیست فرانسه

سگولن رویال وزیر انرژی و محیط زیست فرانسه

سگولن رویال از تغییر کاربری این زمین در شمال شرق فرانسه خبر داد و گفت : در جلسه روز سه شنبه، این ایده را به مدیر عامل شرکت تسلا ایلان ماسک، داده و با مدیران تسلا ظرف مدت ۱۰ روز آینده دیدار خواهد کرد.

براساس وعده های فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه، قرار است فعالیت های این نیروگاه هسته ای در سال ۲۰۱۷ میلادی به طور کامل متوقف شوند.  هر چند این طرح ممکن است با واکنش شدیدی از گروه های کارگری محلی برای از دست دادن شغل شان مواجه شود.

 ایلان ماسک قبلا به ساخت یک کارخانه تسلا در اروپا، و آلزاس در پاریس طی یک رویداد در سال جاری اشاره کرده بود ، هر چند او تاکید کرد که این فقط “حدس و گمان است ” و “نه یک پیش بینی.”

به گزارش اخبار خودرو ، فرانسه بزرگترین بازار ماشین الکتریکی در اروپا است، که البته این تا حدودی به خاطر سیاست های دولت است که پاداش تا ۱۰،۰۰۰ € برای خرید خودروهای برقی ارائه می دهد.

رویال قبلا هم پیشنهاد کرده بود که این نیروگاه می تواند برای تولید اتومبیل های برقی مورد استفاده قرار بگیرد.

وزیر انرژی و محیط زیست فرانسه در جلسه روز سه شنبه گفت ، که ایلان ماسک برای ساخت کارخانه در فرانسه یا آلمان در حال کنکاش کردن است که “من به او گفتم،”  یک محل برای شما، فسن هایم است “و او نه نگفت . “

94105

منبع : theverge

نظرات
ADS
ADS
پربازدید