احتکار مواد شوینده توسط برخی عمده‌فروشی‌ها/تولید کم نشده است | اتاق خبر
کد خبر: 33141
تاریخ انتشار: 24 آبان 1391 - 12:17

 

 

 

دبیر انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی با اشاره به این‌که تولید محصولات شوینده کاهش نیافته است، از احتکار این کالا توسط برخی عمده‌فروشی‌ها خبر داد.

بختیار علم‌بیگی در پاسخ به این سوال که چرا اخیرا عرضه برخی برندهای معروف شوینده در بازار کاهش یافته است؟ گفت:‌ این موضوع به سبب کاهش تولید نیست، بلکه بخشی از مواد شوینده در انبارهای خانگی توسط مردم یا در عمده فروشی‌ها احتکار شده است.

او با اشاره به این‌که صنعت شوینده در چند ماه گذشته با مشکل تامین مواد اولیه مواجه بوده است، در پاسخ به این سوال که آیا احتمال احتکار مواد شوینده توسط کارخانه‌های تولیدی وجود دارد یا خیر؟ توضیح داد: چنین احتمالی وجود ندارد، چرا که کارخانه‌ها برای تامین نقدینگی نیاز شدیدی به فروش محصولات تولیدی خود دارند و اگر عرضه را در بازار کم کنند سهم آنها توسط تولیدکنندگان خرد گرفته می‌شود.

دبیر انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی اضافه کرد:‌ از سوی دیگر انبار کارخانه‌های تولید شوینده آن‌قدر فضا ندارد تا بتواند حجم زیادی از مواد شوینده به ویژه پودر را در خود نگه دارد. اگر به میزان زیادی پودر در انبار کارخانه نگهداری شود باعث ایجاد کبود در فضای تولید کارخانه‌ها می‌شود که این کار اصلا توجیه اقتصادی ندارد.

به گزارش ایسنا، براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع پودر شوینده در نیمه نخست سال جاری با افزایش سه درصدی به 265 هزار تن رسید. هم‌اکنون 13 کارخانه فعال در زمینه تولید پودر شوینده در کشور وجود دارد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید