مردم دور دوم انتخابات را جدی بگیرند | اتاق خبر
کد خبر: 332255
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 13:26
یک عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها گفت: با برگزاری مرحله دوم انتخابات، سهم هر جریان در مجلس محقق می‌شود.

اتاق خبر: علی‌محمد حاضری ، درباره اهمیت مشارکت مردم در مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تکلیف حدود 1.4 از کرسی‌های مجلس در دور دوم محقق می‌شود بنابراین این دور از انتخابات بسیار اهمیت دارد.

وی در ادامه افزود: پس از برگزاری دور دوم انتخابات مشخص می‌شود که سهم هر جریان در مجلس به چه میزان است و کدام جریان اکثریت را به دست می‌آورد و می‌تواند جهت‌گیری‌های خود را در مجلس دنبال کند، بنابراین مردم باید بدانند که دور دوم انتخابات مجلس چه اهمیتی دارد و در واقع سرنوشت آنها به این مرحله از انتخابات بستگی دارد.

این فعال سیاسی در ادامه با بیان اینکه اگر جریانی نتواند در مرحله دوم به موفقیت برسد در مجلس دهم در حاشیه قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: بنابراین مردم باید دور دوم انتخابات را جدی بگیرند. اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان با مشارکت گسترده خود می‌توانند جریان خود را در مجلس دهم در جایگاه مناسبی قرار دهند.

حاضری در پایان با اشاره به اینکه هر چه مردم در دور دوم حضور بیشتری داشته باشند، رای تندروها کمتر خواهد بود، گفت: تندروها شبکه به‌هم پیوسته‌ای دارند و انگیزه و آرایش کافی برای حضور در دور دوم انتخابات را دارا هستند، بنابراین اگر مردم بخصوص اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان بخواهند با این جریان سازماندهی شده مقابله کنند، باید حضور جدی در دور دوم انتخابات داشته باشند تا سهم آرای تندروها تعیین‌کننده نباشد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید