سفر رئیس جمهور فرانسه به لبنان | اتاق خبر
کد خبر: 332400
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 18:47
رئیس جمهوری فرانسه روزهای 16 و 17 ماه جاری میلادی (28 و 29 فروردین) در جریان سفرش به منطقه به لبنان می رود. وی همچنین پس از لبنان به مصر و اردن خواهد رفت و با مقامات این کشورها دیدار می‌کند.

اتاق خبر - یک منبع آگاه فرانسوی در مصاحبه با روزنامه السفیر لبنان عنوان داشت که سفر فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه به لبنان در روزهای 16 و 17 ماه جاری میلادی در چارچوب سفرهای منطقه‌ای وی صورت می‌گیرد که شامل مصر و اردن نیز می‌شود.

این منبع فرانسوی خاطرنشان کرد که ممکن نبوده است که رئیس جمهور فرانسه به خاورمیانه سفر کند اما به لبنان نرود و علت آن دو امر است، نخست به دلیل چالش‌هایی که لبنان با آنها مواجه است و علت دوم مناسبات دوجانبه میان دو کشوراست.

همزمان منابع آگاه فرانسوی با بیان این که اولاند مدعی نیست مشکلات لبنانی‌ها را به وکالت از آن‌ها حل خواهد کرد، اما نمی‌توان این سفر را صرفا یک سفر عادی برای اطلاع از اوضاع و ایراد کردن سخنانی مثبت و تاکید بر اهمیت انتخاب رئیس جمهور در سریع‌ترین زمان ممکن دانست چراکه اولاند به روشی مشخص بر پایبندی فرانسه در ایستادن کنار لبنان در سطوح مختلف تاکید خواهد کرد و یادآور پایبندی همیشگی فرانسه در حمایت از نهادهای لبنانی به صورت کلی و جایگاه ریاست جمهوری به صورت ویژه تاکید خواهد کرد.

طبق گفته منابع، اولاند همچنین به صورت مشخصی بر پایبندی فرانسه در حمایت از بخش امنیتی لبنان و نهادهای ذی ربط در امور امنیتی و در راس آنها ارتش لبنان تاکید می‌کند و یادآور این امر می‌شود که فرانسه از سال‌ها قبل از ارتش لبنان حمایت کرده است و این امر نه تنها تغییر نخواهد کرد بلکه در آینده ادامه خواهد داشت.

طبق گفته منابع، اولاند بر حمایت از لبنان در سایه بحران سوریه و حضور گسترده آوارگان سوری در لبنان تاکید می‌کند.یک منبع آگاه فرانسوی گفت که بیشتر کشورها بالاخص در منطقه از مشکلات بسیاری رنج می‌برند اما از دیدگاه فرانسه، این مشکلات دلیل قانع کننده‌ای برای نادیده گرفتن وضعیت لبنان نیست.

منبع: ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید