صندوق توسعه ملی و حساب ذخیره ارزی قلک دولت‌ها شده است | اتاق خبر
کد خبر: 332432
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 20:35
نماینده مردم تهران در مجلی شورای اسلامی گفت: دولت‌ها حساب ذخیره ارزی و همچنین صندوق توسعه ملی را به عنوان قلک خود به حساب آورده و به طرق مختلفی از آن برداشت می کنند.

اتاق خبر: احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رویکرد دولت ها در برداشت های مکرر دولت از صندوق توسعه ملی اظهار کرد: کلا دولت ها وقتی که کسری می آورند، حساب ذخیره ارزی و همچنین صندوق توسعه ملی را به عنوان قلک خود به حساب آورده و به طرق مختلفی از آن برداشت می کنند.

وی افزود: وقتی مجلسی‌ها نیز تمایل دارند بودجه عمرانی را زیاد کنند، بنابراین دولت ها به این صندوق ناخنک می زنند.

توکلی یادآور شد: زمانی که صندوق توسعه ملی در برنامه توسعه پنجم تشکیل شد از اول شروع صندوق تا شهریور سال ۹۴ جمع مبالغی که در این صندوق واریز شد ۷۷ میلیارد و ۵۵۱ میلیون دلار بود ولی از آن پرداخت های ارزی با مجوزهای خاص داده شده، ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برداشته شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اظهار به اینکه با برداشته هایی که صورت گرفته برای بخش خصوصی مبلغ ناچیزی مانده است، گفت: مجموعه منابعی که از آن کسر شده، ۲۶ میلیارد دلار، انواع و اقسام برداشت ها شده است و همه آن برای سه الی چهار سال اخیر است و اگر تعهداتی که الان نسبت به مصوبات حکومتی دارد و مجلس و دولت با هم تصویب کردند، اگر آنها را کسر کنیم و مانده سهم بخش خصوصی  را کسر کنیم، باقی مانده آن منهای ۸۶۱ میلیون دلار می شود، یعنی در واقع موجودی نداریم.

وی اظهار تاسف کرد: متاسفانه چه این دولت و چه دولت قبلی، بر این صندوق حریص هستند و چیزی برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال نمانده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید