روسیه باید به فرآیند صلح خاورمیانه کمک کند | اتاق خبر
کد خبر: 333236
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1395 - 02:21
محمود عباس:
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه‌ای از روسیه خواست از تجربه مثبت خود در حل‌وفصل مساله هسته‌ای ایران و بحران سوریه استفاده کرده و به احیاء فرآیند صلح خاورمیانه کمک کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: مشارکت مهم روسیه در مذاکرات هسته‌ای ایران که با موفقیت به نتیجه رسید و همچنین در فرآیند حل و فصل بحران سوریه که امیدواریم به بازیابی صلح و ثبات در این کشور کمک کند آشکارا نشان‌دهنده نقش فعال جدید این کشور در خاورمیانه است.

وی تصریح کرد: ما از همینجا خواهان شامل شدن فرآیند صلح میان ما و اسرائیلی‌ها در این سیاست خارجی پویای روسیه هستیم.

رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین خاطر نشان کرد: کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه متشکل از آمریکا، روسیه، سازمان ملل و اتحادیه اروپا تحت رهبری واشنگتن نتوانست پیشرفتی به دست آورد به این علت که دولت اسرائیل با تلاش‌های این کمیته مخالفت کرد. در این وضعیت ما نیازمند یک رویکرد چند جانبه داریم که در آن روسیه باید نقشی محوری ایفا کند. همچنین دیگر کشورهای عربی و شرکای اروپایی باید در یک مکانیسم جدید و موثر برخوردار از چارچوب زمانی، مراجع و کنفرانس‌های بین المللی مشابه با گروه‌های بین المللی که توانستند در زمینه مسائل برنامه هسته‌ای ایران، بحران سوریه و دیگر درگیری‌ها پیشرفت کسب کنند، مشارکت داشته باشند.

محمود عباس گفت: سیاست‌ها و اقدامات دولت اسرائیل و حقایق مهم مربوط به توقیف اراضی ما، ساخت و ساز شهرک‌های بیشتر و از بین بردن خانه‌های فلسطینی‌ها جای هیچ تردیدی نمی‌گذارد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل متعهد به از بین بردن راه حل دو کشوری است.

عباس همچنین تاکید کرد که آماده ورود به مذاکرات مستقیم با نتانیاهو در هر زمانی به منظور تضمین یک راه حل پایدار برای درگیری‌ چندین دهه‌ای در خاورمیانه است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید