نحوه انتخاب نهایی آزادکاران المپیکی اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 334037
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 22:07
جلسه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد بعد از ظهر امروز (شنبه) با حضور کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، اعضای شورای فنی تیمهای ملی کشتی آزاد ظهر امروز با توجه به نتایج رقابتهای انتخابی روز گذشته تشکیل جلسه دادند. بر این اساس مصوبات این نشست به شرح زیر است:

" پیرو نتایج حاصل از رقابتهای مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و به لحاظ تأکید بند ۱۱ از بخش توضیحات فرآیند انتخاب تیم های ملی درسال ۹۵- ۹۴، بدینوسیله ضمن تأکید بر این اصل که اعضای تیم ملی کشتی آزاد برای شرکت در المپیک برزیل ۱۵ روز مانده به رقابت های مذکور اعلام نهایی خواهند شد، شرایط ذیل برای کلیه کشتی گیران واجد شرایط در اوزان المپیکی مختلف اعلام می گردد:

در وزن ۵۷ کیلوگرم با استناد به بند ۴ صورتجلسه شورای فنی کشتی آزاد حسن رحیمی و رضا اطری در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و در صورت عدم کسب شفافیت لازم در ارزیابی از رقابت های مذکور، متعاقبا در یکی از تورنمنت‌های پیش از المپیک، بررسی نهایی در خصوص کشتی گیر واجد شرایط برای پوشیدن دوبنده تیم ملی در این وزن صورت می گیرد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم با توجه به نتیجه حاصل از رقابتهای انتخابی تیم ملی و روند فنی رو به رشد میثم نصیری در چند ماه اخیر، همچنین سوابق فنی ارزنده سید احمد محمدی دارنده مدال نقره و برنز جهان در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ و احترام مشارالیه به رقابتهای انتخابی تیم ملی و حضور در رقابتهای مذکور علیرغم پارگی رباط پای راست، ضرورت دارد به منظور شفاف تر شدن امکان انتخاب شایسته ترین کشتی گیر ایرانی در این وزن، ابتدا دو کشتی گیر مذکور در مسابقات جام جهانی مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و در صورت احراز شرایط فنی مناسب، از سوی هر دو کشتی گیر، در یکی از تورنمنت های بین المللی قبل از المپیک، وضعیت نهایی کشتی گیر ملی پوش در این وزن مشخص می‌شود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، حسن یزدانی در تورنمنت های بین المللی پیش از المپیک، به لحاظ شرایط فنی و تجربی مناسب برای کشتی گرفتن در وزن ۷۴ کیلوگرم المپیک، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم علیرضا کریمی در تورنمنت های بین المللی پیش از المپیک، به لحاظ شرایط فنی و تجربی مناسب برای کشتی گرفتن در وزن ۸۶ کیلوگرم المپیک، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، آقایان عباس طحان و امیر محمدی در رقابت های جام جهانی آمریکا مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و در صورت احراز شرایط فنی مناسب، به اتفاق رضا یزدانی در یکی از رقابتهای بین المللی پیش از المپیک (تورنمنت بین الملی ارمنستان درروزهای سوم و چهارم تیرماه)، ملی پوش واجد شرایط برای پوشیدن پیراهن تیم ملی تعیین خواهد گردید.

بدیهی است در صورت عدم امکان حضور رضا یزدانی به دلیل آسیب دیدگی در تورنمنت بین المللی مذکور، قضاوت نهایی برای تعیین کشتی گیر واجد شرایط پوشیدن پیراهن تیم ملی درا ین وزن میان امیر محمدی و عباس طحان بر اساس بررسی عملکردشان در رقابته ای فوق الذکر صورت خواهد گرفت.

تشخیص ملی پوش واجد شرایط در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، برای حضور در رقابت های المپیک، بر اساس ارزیابی کادر فنی از حضور مشترک پرویز هادی و کمیل قاسمی در حداقل سه و حداکثر چهار تورنمنت بین المللی پیش رو تا قبل از رقابتهای المپیک خواهد بود. در واقع مبنای انتخاب نفر برتر، چگونگی رقابت با حریفان خارجی خواهد بود. کادر فنی اجازه دارد در صورت عدم عملکرد مناسب هریک از کشتی گیران یاد شده در نحوه حضور ایشان در تورنمنت های بین المللی ملاک عمل، نسبت به تعیین کشتی گیر برتر در این وزن تصمیم گیری نموده و به شورای فنی گزارش نماید.

در ادامه مقرر شد کشتی گیران واجد شرایط برای حضور در رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد بزرگسالان در سال ۲۰۱۶، بر مبنای نتایج حاصل از رقابت های انتخابی تیم ملی، جام جهان پهلوان تختی (انتخابی مرحله اول) و نیز از میان کشتی گیرانی که در مرحله ارزیابی نهایی برای پوشیدن تیم ملی درا لمپیک قرار دارند، انتخاب و اعزام شوند."

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید