تونس تروریست خطاب کردن حزب‌الله را نمی‌پذیرد | اتاق خبر
کد خبر: 334246
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 17:56
رئیس‌جمهور تونس:
رئیس‌جمهور تونس تصریح کرد که ملت و دولت این کشور هرگز حزب‌الله لبنان را تروریست نمی‌دانند، چرا که حزب‌الله از امت اسلام در برابر اسرائیل دفاع می‌کند.

الباجی قاید السبسی

اتاق خبر - به نقل از پایگاه المنار، مشاوران ریاست جمهوری تونس بعد از مواضع غیراجماعی اجلاس سران اسلامی تأکید کردند که تونس هیچ موضعی بر ضد حزب‌الله لبنان را نمی‌پذیرد، چرا که مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی مبارزه می‌کند. حزب‌الله از امت اسلامی دفاع می‌کند. آنها تأکید کردند که حزب‌الله هرگز در میان تونسی‌ها و دولت و ملت آن تروریست نیست.

الباجی قائد السبسی رئیس‌جمهور تونس نیز در گفت‌وگو با شبکه عربی بی‌بی‌سی اعلام کرد که این کشور تروریست توصیف کردن حزب‌الله لبنان را رد می‌کند.

نشست سران سازمان همکاری اسلامی جمعه 27 فروردین در استانبول بدون اجماع کشورهای عضو با صدور بیانیه‌ای ضدایرانی و ضدحزب‌الله به کار خود پایان داد. بیانیه این نشست به‌علت مخالفت برخی اعضا قرائت نشد.

کشورهایی که خود حامی داعش و تروریست‌های منطقه بودند از ابتدای اجلاس با ایجاد جو ضدمقاومت کوشیدند ایران و حزب‌الله لبنان را در 5 بند محکوم کنند.

در این بیانیه علاوه بر مطرح شدن بندهایی ضد جمهوری اسلامی ایران، ادعاهایی نیز علیه حزب‌الله لبنان عنوان شده است. در این بند ادعا شده است حزب‌الله لبنان در حال "اقدامات تروریستی در سوریه، بحرین، کویت و یمن" است!

با وجود این، رئیس جمهور کشورمان و تیم همراه ایرانی ضمن بیان دیدگاه‌های شفاف تهران درباره موضوعات منطقه‌ای، با شناخت توطئه طرف مقابل از حضور در جلسه پایانی این اجلاس خودداری کرد تا به‌نوعی اعتراض خود را به روند سعودی‌منشانه بیانیه پایانی نشان دهد.

تسنیم

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید