آخرین وضعیت صادرات نفت از زبان وزیر | اتاق خبر
کد خبر: 33426
تاریخ انتشار: 29 آبان 1391 - 13:18

 

وزیر نفت با اشاره به افزایش روز به روز صادرات نفت ایران نسبت به روزهای اول تحریم،گفت: با تشکیل صندوق حمایت از سازندگان تجهیزات داخلی صنعت نفت مشکلات مالی آنها برطرف می شود.

به گزارش اتاق نیوز رستم قاسمی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به وضعیت عرضه و تقاضای نفت در بازارهای جهانی گفت: هرچه به روزهای سرد نزدیک می شویم، قطعا تقاضا برای نفت افزایش می یابد که این امر می تواند در قیمت نفت نیز موثر باشد.

وزیر نفت ادامه داد: هم اکنون قیمت هر بشکه نفت اوپک بیش از ۱۰۰ دلار است که این قیمت مطلوب ما و دیگر کشورهای عضو اوپک است، ولی امیدواریم این قیمت در روزهای آتی نیز افزایش یابد.

قاسمی با اشاره به وضعیت صادرات نفت ایران تصریح کرد: در روزهای اول تحریم فروش نفت ایران کاهش یافت،اما هرچه زمان می گذرد وضعیت صادرات نفت بهبود پیدا می کند و هم اکنون نیز سعی می کنیم صادرات نفت را افزایش دهیم.

وی همچنین با اشاره به پیشنهاد تشکیل صندوق حمایت از سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: یکی از اولویت های وزارت نفت حمایت همه جانبه از سازندگان داخلی تجهیزات صنعت نفت و گاز است که با تشکیل این صندوق و حمایت مالی از سازندگان تجهیزات نفتی هم چرخ صنعت نفت می چرخد و هم آنکه سازندگان تجهیزات مورد نیاز صنعت دیگر مشکلات مالی نخواهند داشت.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید